Україна і світ

Чорнобиль може бути маленькими квіточками у порівнянні з аварією на ЗАЕС – Данілов

Потенційні загрози на Запорізькій АЕС існують, оскільки станція перебуває під контролем окупаційних військ Російської Федерації.

Про це в ефірі 24 каналу розповів секретар РНБО Олексій Данілов.

– Потенційна загроза стосовно Запорізької АЕС існує. На превеликий жаль там по сьогодні знаходяться терористи Російської Федерації, які захопили цей об’єкт, який є дуже небезпечним з точки зору багатьох питань. Якщо надалі так буде продовжуватися, то те, що відбувалося в Чорнобилі, може бути маленькими квіточками у порівнянні з тим, що може відбудеться на Запорізький АЕС, – сказав він.

За його словами, усі спроби України змусити російських військових відійти зі станції не мають ніякої реакції.

– Інституції, які мали б цим займатися – МАГАТЕ, ООН тощо – вони тільки спокійно спостерігають за цим, – сказав Данілов.

Він повтори слова президента Зеленського, який казав, що якщо на ЗАЕС станеться якась ситуація, що повʼязана з витоком ядерних відходів або тощо, то це буде розцінюватись як ядерна атака на Україну.

– Там є пошкодження. Станом на сьогодні ми не бачимо, щоб вони були загрозливими. Проте що буде післязавтра? Цей обʼєкт дуже критично важливий з точки зору всіх процесів. Те, що там відбувається, якщо піде якась ланцюгова реакція, якщо піде не за планом, – буде небезпека не тільки для нашої країни, а також для інших, – розповів секретар РНБО.

Олексій Данілов нагадав, що під час катастрофи на Чорнобильській АЕС, повітря від атомної станції поширилось на сусідні країни й покривало частину Європи.

Нагадаємо, 11 серпня генсек ООН Антоніу Гутерреш закликав до негайного припинення військових дій поблизу ЗАЕС та виведення військ з території станції. Згодом Сполучені Штати підтримали заклик про створення демілітаризованої зони навколо Запорізької АЕС.

Перед цим президент Володимир Зеленський попередив, що Росія може спровокувати найстрашнішу у світі ядерну аварію, навіть більшу за Чорнобиль.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-08-12 00:58:34

Магазин Автозапчастин м.Ніжин