Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Чому закрилися відомі чернігівські кафе та ресторани і чого чекати далі? ВІДЕО

Чому закрилися відомі чернігівські кафе та ресторани і чого чекати далі? ВІДЕО

Заклади громадського харчування Чернігова поступово відновлюються після карантинних обмежень. Однак карантин змогли пережити далеко не всі кафе та ресторани Чернігова. З початку року в місті закрили двері відомі заклади. Серед них: «Чашка», «Бібліотека», «Челентано» та інші.

Тепер у вітринах замість відвідувачів можна побачити порожні зали та написи «оренда». Головна причина закриття – коронакриза помножена на відсутність підтримки з боку влади, каже голова обласної організації роботодавців сфери торгівлі та послуг Андрій Склярець. Та й нині тим закладам, що залишилися на плаву не солодко.

«Першу хвилю карантину пережили не всі. Змогли відновитися максимум на 85-90% і то далеко не всі. Мінімальна зарплата зросла, енергоресурси зросли в ціні. Сировина дорожчає шаленими темпами», – каже Склярець.

Андрій Склярець переконаний, що ще один жорсткий локдаун може обернутися новим більш масштабним закриттям кафе та ресторанів. Тому у майбутнє дивиться обережно.

«Перспективи туманні. Не всі зможуть пережити можливий нокдаун. Та й допомоги від режави нема ніякої».

Одному з тих, кому довелося згортати бізнес є ресторатор Ігор Сухомлин. Проте він не такий категоричний щодо ситуації у сфері громадського харчування. Визнає і свої помилки, які призвели до закриття кафе. Каже, COVID-19 «поглинув» слабших.

«Не все так погано. Відкриється скоро в Чернігові нові 5 закладів. А зараз йде просто чистка. Слабші відійдуть. Причина закриття – це проблеми закладів помножені на ковід».

Чернігівці зізнаються, що через коронакризу стали менше відвідувати заклади громадського харчування, що теж впливає ситуацію у цій сфері.

Попри непрості часи і закриття закладів, є сміливці, які готуються до відкриття нових кафе та ресторанів у Чернігові. А ті заклади, що працюють намагаються вдосконалюватися.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
12.03.2021