Місто і регіон

Чому у грудні ніжинці отримали два рахунки за електроенергію

Два рахунки за електроенергію у грудні – це не помилка, а результат реформи в енергетиці. Адже з нового року електричну енергію жителям області постачатиме нова компанія – ТОВ «Енера-ЧЕРНІГІВ». Зараз це робить Чернігівобленерго, яке з 1 січня 2019 року буде тільки оператором системи розподілу.

Чому два рахунки?

У грудні споживачі електричної енергії в Чернігові  отримають два рахунки за електроенергію:

від Чернігівобленерго за спожиту електричну енергію у грудні – за листопад;

від ТОВ «Енера-ЧЕРНІГІВ» із рекомендованим платежем на січень місяць. До рахунку додається і заява-приєднання до публічного договору про постачання електроенергії, так як надавати окремо самі заяви закон забороняє – лише з рахунками.

Із лютого всі споживачі електричної енергії в Чернігівській області отримуватимуть одну платіжку – від нового постачальника ТОВ «Енера-Чернігів». У рахунку буде зазначена плата за дві послуги – постачання та розподіл електричної енергії та вся необхідна для споживача інформація по тарифах.

 Чому дві заяви-приєднання?


Разом із рахунками споживачі електроенергії отримують також заяви-приєднання. Їх теж дві, оскільки з нового року у кожного абонента має бути укладені два договори: на постачання (з ТОВ «Енера-Чернігів») та на розподіл електроенергії (з Чернігівобленерго).

Як прєднатись до цих публічних договорів?

Можна підписати заяви-приєднання та повернути їх на зазначену в них адресу. Або просто оплатити отриманий рахунок. Інший шлях – спожити будь-який обсяг електричної енергії.

Підкреслимо – нікуди не треба йти і не треба надавати додаткових документів. Оскільки ці договори є публічними й у них прописані умови, однакові для всіх споживачів.


Чи зміниться тариф?


Тарифи й надалі затверджуватиме Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Для побутових споживачів тарифи залишаються такими ж, як і сьогодні: ціна за 1 кВт*год з ПДВ до 100 кВт*год – 90,00 коп., понад 100 кВт*год –168,00 коп.

У цей тариф вже закладена послуга з розподілу електричної енергії. Єдина відмінність – у нових рахунках від ТОВ «Енера-ЧЕРНІГІВ» плата за послугу з розподілу електричної енергії буде винесена окремим рядком, де буде зазначено, скільки споживач платить за неї. Загальна сума оплат лишається незмінна, тобто – ніяких додаткових витрат не вноситься.

Джерело: Час Чернігівський

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: mynizhyn.com

Close