Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Чому Росія не зможе захопити Одесу – пояснення

Окупанти обстріляли ракетами Одещину і пошкодили міст через Дністровський лиман. Це транспортна артерія, яка пов’язує Одесу з румунським кордоном. Важливий інфраструктурний об’єкт. За два дні до цього окупанти влучили ракетою у житловий будинок в Одесі, де загинули восьмеро людей, серед яких тримісячне немовля.

Фото: Офіс генпрокурора

Взагалі активність окупантів на цьому напрямку в останні дні зростає. Це не дивно, адже цілями другої фази так званої спецоперації є не лише повний контроль Донбасу, але і повний контроль півдня України. Тобто окупанти хочуть пробитися через Херсон, Миколаїв та Одесу, вийти до кордону з так званою Придністровською Молдавською Республікою.

За три години до ракетного удару по мосту на Одещині прогриміли вибухи в придністровському селищі Маяк. Там підірвали дві вежі зв’язку. Президент Молдови скликала засідання Радбезу через ситуацію, що склалася на окупованій території.

Водночас влада квазіреспубліки оголосила “червоний” рівень терористичної загрози та заявила про захист своїх інтересів. Поки не до кінця зрозуміло, що це означає. У Росії сказали, що ці події викликають стурбованість.

Але насправді усе це викликає підозри у спеціальній російській провокації, щоб втягнути у війну проти України підконтрольну Кремлю Придністровську квазіреспубліку. Зробити ще один осередок дестабілізації, щоб затиснути Одещину в лещата.

З одного боку з окупованої Херсонщини давитимуть російські війська, а з іншого боку – з Молдови тиснутимуть війська невизнаного Придністров’я. Україні доведеться розпорошувати сили. Немає стовідсоткової гарантії, що Росія використає саме цей сценарій, але принаймні його зондаж ми нині спостерігаємо.

У чому для нас найбільша небезпека, якщо Росія таки захопить Одещину? У тому, що ми ризикуємо лишитися взагалі без виходу до моря. Тобто Росія контролюватиме повністю Азовське та Чорноморське узбережжя. Окрім втрати територій, це боляче вдарить і по економіці, адже найбільші обсяги експортної продукції йдуть саме через море.

Але військово-політичні аналітики не вірять у сценарій прориву до Придністров’я. Якщо російські війська вже два місяці топчуться біля Херсона та Миколаєва, то навряд у них вистачить сил штурмувати Одесу – а без цього прокласти сухопутний коридор неможливо.


Військові експерти також вказують на важкі логістичні ланцюжки, які Росія не зможе забезпечити, щоб окупувати весь південь. Дуже велика лінія фронту – не потягнуть. Тому все, що може зараз робити Росія в Одеській області, – це нищити тамтешню інфраструктуру та тероризувати населення ракетними ударами. Але Одеси-мами їм не бачити як своїх вух.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-04-27 00:09:45

Магазин Автозапчастин м.Ніжин