Україна і світ

Чому повернення Саакашвілі до України стане тестом для Зеленського

Чому повернення Саакашвілі до України стане тестом для Зеленського

Люди повірили Володимиру Зеленському та обрали його новим президентом, оскільки хочуть бачити зміну облич в українському політикумі. Оскільки стара українська влада позбавила колишнього очільника Одеської ОДА Міхеїа Саакашвілі громадянства незаконно, то його повернення стане справжнім тестом для Зеленського.

Одразу після результатів екзит-полу, за якими на виборах президента переміг колишній лідер “Кварталу 95” і шоумен Володимир Зеленський, колишній очільник Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі привітав того з тріумфом. Крім того, політик анонсував своє швидке повернення, аби “допомогти Україні досвідом і порадами”.

“У мене є квиток, і я вже звернувся через юриста до СБУ зняти заборону, яку президент Петро Порошенко незаконно запровадив проти мене, щоб я зміг прилетіти і захистити себе”, – наголосив він.

За словами колишньої голови Нацполіції Хатії Деканоідзе, повернення Саакашвілі до України буде тестом для майбутнього президента Зеленського.

“Чому? Тому що ми всі розуміємо, що громадянства його позбавили незаконно. І я бачила всі документи, які опублікувала Генеральна прокуратура, що нібито на нього відкрито якісь справи в Грузії, і він про це не сказав, коли він отримав громадянство України”, – підкреслила вона у ефірі раді НВ.

Як переконує Деканоідзе, всі ці справи проти Саакашвілі у Грузії реально є політичними, оскільки грузинський політик і бізнесмен Бідзіна Іванішвілі не хоче, аби колишній голова Одещини та третій президент повернувся на батьківщину. Щодо України, то Саакашвілі позбавили українського громадянства, коли він опинився в опозиції до чинної на той момент влади.

Чому Саакашвілі не впускають на територію України?У липні 2017 року колишнього губернатора Одещини Міхеїла Саакашвілі позбавили українського громадянства. Це трапилось, коли політик перебував у Польщі. Після цього він незаконно перетнув кордон і повернувся до Українуи

​12 лютого 2018 року Саакашвілі затримали в Києві. Після цього його депортували чартерним літаком до Варшави, звідки політик нелегально прибув в Україну. Згодом йому заборонили в’їзд на територію України терміном на три роки – до 13 лютого 2021 року. Саакашвілі просив Міграційну службу про надання йому статусу біженця. Однак і ДМС, і згодом Окружний адміністративний суд Києва та Київський апеляційний адміністративний суд відмовили йому в цьому.

Що закидали політику? У грудні 2017 року в ГПУ заявили, що Саакашвілі підозрюють у змові з олігархом часів Януковича – Курченком – з метою держперевороту. 5 січня Тбіліський міський суд визнав винним Михайла Саакашвілі у справі “про злісне перевищенні повноважень” на посаді президента Грузії та рисудив три роки позбавлення волі. Якщо Саакашвілі екстрадують з України до Грузії як особу без громадянства, у Тбілісі на нього чекає арешт.

Крім того, вона вважає, що люди повірили Зеленському, оскільки хочуть бачити нових людей серед політичної еліти.

Така тенденція є в усьому світі: люди не хочуть бачити старий істеблішмент, хочуть нові обличчя. Коли я тільки приїхала в Україну, говорила, що найбільша проблема – немає нового політичного класу. Всі люди, які тоді були президентом, прем’єр-міністром, міністрами, головами партій – вони ж всі є представниками старої еліти. Люди проголосували за нових, і я це розумію,
– додала Деканоідзе.

Відповідно до результатів виборів президента України, колишній шоумен і лідер “Кварталу 95” Володимир Зеленський зі значним відривом випередив свого опонента чинного гаранта Петра Порошенка – 73,22% проти 24,45%.

Чому повернення Саакашвілі до України стане тестом для Зеленського

У своїй передвиборчій програмі колишній шоумен, зокрема, пообіцяв зробити Україну країною, де бізнес “можна відкрити за годину, отримати закордонний паспорт – за 15 хвилин, а проголосувати на виборах – за одну секунду”. Також в “Україні мрії” Зеленського “лікарі та вчителі отримують реальну зарплату, а корупціонери – реальні терміни”, а “бабуся отримує гідну пенсію, а не інфаркт від рахунків за комуналку”.

Що ще обіцяє зробити Зеленський на посаді президента?Лідер “Кварталу 95” заявив, що йде у президенти України лише на один термін – 5 років. Обіцяє подати перший законопроект “Про народовладдя”, який мав би формувати головні завдання для влади, зокрема через референдуми. Також пропонує внести законопроекти про зняття недоторканності з президента, народних депутатів, суддів, про імпічмент президента та відкликання нардепа. Він пропонує проводити вибори до парламенту та місцевих рад за відкритими списками, а за “кнопкодавство” та прогули засідань – позбавляти мандатів.

Зеленський також пропонує провести референдум щодо вступу України до НАТО, а зарплату для українських військових зробити на “рівні натівських стандартів”.

Чому повернення Саакашвілі до України стане тестом для Зеленського

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело Телеканал новини «24»
25.04.2019

Close