Місто і регіон

Чому Ніжин поливають водою?

SAM_7075-111

Згідно доручення Кабiнету Miнicтpiв Украiни вiд 02.04.2020 Ns1,4221l0l-20 за результатами наради членiв Державноi Koмiciї з питань техногенно-екологiчної безпеки та надзвичайних ситуацій, у Ніжині розпочато проведення санітарної обробки автомобільних доріг комунальної форми власності із залученням відповідної спеціалізованої техніки.

SAM_6850-1Виконання таких запобіжних заходів розпочато з 4 квітня та виконується з метою запобiгання поширення на територiї Ніжина гострої респiраторної хвороби COVID-19, спричиненою кopoнaвipycoм SARS-CoV-2.

Загально відомо, що зміна рівня вологості повітря може збільшити або зменшити захворюваність на коронавірус.  За даними вчених Єльського університету в США, тепла і волога погода, яка зазвичай спостерігається весною та влітку, зменшує небезпеку COVID-19, знижуючи його активність. В таких умовах небезпека зараження повітряно-крапельним шляхом знижується. За словами автора дослідження Акіко Івасаки, сезонний характер респіраторних захворювань, що поширюється взимку, але знижується навесні і влітку, реєструвався ще з часів стародавніх греків. А сучасна наука змогла ідентифікувати сухе повітря як фактор поширення вірусів, зокрема й COVID-19. Таким чином, при поливанні автомобільних доріг Ніжина утворюється своєрідний вологий мікроклімат, який здатний скоротити життєздатність вірусу, і в той же час не створюючи занадто вологе середовище, аналогічне тропічному клімату, що діє на коронавірус благотворно і дозволяє йому більш тривалий час затримуватися на різних поверхнях.

Відповідні заходи здійснюються на постійній основі з залученням спецтранспорту комунального підприємства «Виробниче управління комунального господарства», а саме: поливального автомобіля ЗІЛ ПМ-130 та комбінованої машини МАЗ МДКЗ.

SAM_6707-1Поливання поверхні проїзної частини здійснюється кожного дня, виключно водою без додавання миючих або інших хімічних  засобів.

Санітарна обробка виконується на таких вулицях:

 1. Прилуцька.
 2. Овдіївська.
 3. Челюскіна.
 4. Чернігівська.
 5. Широкомагерська.
 6. Воздвиженська.
 7. Незалежності.
 8. Корчагіна.
 9. Франка.
 10. Московська.
 11. Набережна.
 12. Батюка.
 13. Покровська.
 14. Набережна-Вороб’ївська.
 15. Кушакевичів.
 16. Хмельницького.
 17. Шевченка.
 18. Василівська.
 19. Ващенка.
 20. Шекерогринівська.

Джерело: Unenizh.org.ua

Категорії новин: Новини України та світу Новини Чернігова Новини Ніжина
Close