Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Чому централізовано не закупили кисень для хворих на Covid-19 – відповідь МОЗ

Лікарні на місцях самостійно вирішують, в який спосіб забезпечити ліжко для хворих на коронавірус киснем – централізовано чи за допомогою кисневого концентратору.

Про це під час брифінгу повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, пояснюючи, чому МОЗ не доручило і централізовано, і на місцевому рівні закупити кисневі концентратори.

– Міністерство охорони здоров’я вважає, що в який саме спосіб забезпечити ліжко киснем – або централізовано, або за допомогою кисневого концентратору – це вже вирішується безпосередньо на місці самою лікарнею або власником цих лікарень, якими є відповідні місцеві влади.

Також міністр зазначив, що уряд виділив 572 млн грн на забезпечення ліжок киснем по всій країні. Водночас обласні державні адміністрації вже надали розрахунки, щоб отримати додаткове фінансування.

Ситуація з киснем для хворих на Covid-19

Уряд дав завдання головам ОДА забезпечити лікарняні ліжка киснем на 80% вже найближчим часом. Тим часом у Чернівцях пацієнти з Covid-19 самостійно купують кисневі балони.

За словами місцевого лікаря-інфекціоніста Ольги Кобевко, люди приходять зі своїми балонами, які беруть в інших медзакладах, хтось – у знайомих.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-10-31 12:33:48