Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Чому бюджети громад повинні дотувати збиткову «Укрзалізницю»?

Третього листопада поточного року, за ініціативи Міністра сільського господарства Р. Лещенка, Кабмін вніс зміни до «Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок». Згідно з ними, низці підприємств, зокрема, «Укрзалізниці» коефіцієнт нарахування орендної плати за землю зменшено з 1 до 0,5. Таким чином Уряд хоче залатати діри неефективного державного монополіста, а місцеві бюджети втратять 2 млрд грн.

Це ще один крок до згортання децентралізації та зменшення фінансової бази місцевого самоврядування.

Для Ніжина втрати складуть орієнтовно 31 млн. грн. Менші громади області понесуть також суттєві втрати: Сновська — 2,3 млн. грн, Бахмач — 1 млн., Корюківка — 0,5 млн., Любецька громада — 0,6 млн., Ріпкинська — 350 тис., Михайло-Коцюбинська 300 тис. грн. Загальна сума втрат для громад — 2 млрд. грн.

Чому вони повинні дотувати «Укрзалізницю»? Хтось питав думку міських голів? Чи були консультації з Асоціацією міст? Ні. Уряд ухвалив це рішення одноосібно. Просто взяли та пограбували громади.

Не вперше, до речі. Якщо вже так потрібно рятувати «Укрзалізницю», можна зняти кошти з утримання органів центральної влади чи з «Великого будівництва». Але ж не з місцевих бюджетів! Вони і так перевантажені обв’язками, за які мала б відповідати держава.

У зв’язку з цим Ніжинський міський голова Олекcандр Кодола сьогодні, 25 листопада, під час виконкому, запропонував підтримати звернення від міськради до Уряду з вимогою скасувати таке недолуге рішення.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Фото з мережі Інтернет

Джерело: uezd.com.ua
2021-11-25 23:06:02

Магазин Автозапчастин м.Ніжин