Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Чому біткоїн не замінить гривню: НБУ прокоментував закон про віртуальні активи

У Нацбанку України вважають, що ухвалення Верховною Радою закону про легалізацію криптовалют створить прозорий та зрозумілий ринок віртуальних активів – із сучасною інфраструктурою та захищеними клієнтами.

– Віртуальні активи, зокрема й ті, що ми звикли називати криптовалютою, отримали визначений юридичний статус, а учасники ринку – право на захист та роботу в правовому полі, – наголосив голова НБУ Кирило Шевченко.

Водночас такі віртуальні активи, за його словами, не будуть засобом платежу, оскільки законний засіб платежу в Україні – це гривня.

А технологічні інновації, пов’язані з віртуальними активами, мають поліпшити доступ до фінансових послуг, сприяти посиленню конкуренції на ринку платіжних послуг та залученню інвестицій.

Шевченко сказав, що наступним кроком має стати розроблення та впровадження нормативно-правових актів, які регламентують деталі функціонування ринку віртуальних активів, забезпечать захист його учасників.

– Над цим Національний банк готовий працювати спільно з іншими регуляторами цього ринку, – підсумував глава НБУ.

8 вересня Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому закон про віртуальні активи, спрямований на легалізацію криптовалют в Україні. За відповідний законопроект №3637 проголосували 276 народних депутатів.

Документ має врегулювати правовий статус віртуальних активів та сприяти детінізації ринку криптовалют.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-09-08 22:39:21