Україна і світ

Чоловік помер під час затримання поліцією у Кропивницькому: що про це відомо

Чоловік помер під час затримання поліцією у Кропивницькому: що про це відомо

У Кропивницькому чоловік помер просто під час затримання поліцейськими. Свідки запевняють, що патрульні відгамселили автомобіліста. Натомість, поліцейські кажуть: навпаки намагалися врятувати, коли чоловіку раптово стало зле.

За словами полісменів, вони зупинили водія, бо той порушував правила дорожнього руку.

Це відео зняли свідки інциденту. На ньому патрульні затримують 51-річного чоловіка. І починають гамселити його кийком.

Відео: патрульні затримують 51-річного чоловіка у Кропивницькому

А це вже вулиця Садова. Саме тут відбувся трагічний інцидент. Про нього нагадують сліди крові на асфальті та рукавички медекспертів.

Чоловік помер під час затримання поліцією у Кропивницькому: що про це відомо

Син загиблого Богдан того вечора був на місці трагедії. Пригадує, що батько до нього подзвонив і попросив привезти водійські права. Коли той приїхав, тата вже скрутили в кайданки. 

Тата почали ввідводити і в плече ось так бити. Тато відходив в бік. Дружина каже: що ви робите. Її відштовхують. Один підбігає, бере ось ці кийки. Тому дає, тому. І втрьох починають. Один на дружину з кийком, двоє – на тата,
– згадує син загиблого Богдан Собченко.

На прохання відпустити батька, поліцейські не зреагували, каже Богдан. Натомість завалили на землю і почали гамселити затриманого кийками. Били доти, аж доки той не перестав дихати. 

Я кричу: допоможіть. Викличте швидку, що ви робите. Він вже не дихає… Швидка вже приїхала… Тато лежав мертвий,
– розповів Богдан Собченко.

Жителі будинків поблизу кажуть, тільки-но почули крики про допомогу, одразу вибігли на вулицю. І те, що побачили, їх шокувало.

“Дівчинка кричала типу викликати поліцію. Ну і зрозуміло, що я викликаю поліцію… Вони понадягали наручники їм. Дівчинку ми відмивали з хлопчиком, тому що там газом бризнули так, що стояв повністю дим. Діти не могли ні дихати, нічого”, – сказала очевидиця Тетяна Капінус.

Правоохоронці запевняють, що чоловікові стало зле і він втратив свідомість. Його ніхто не бив. Та й, мовляв, тілесних ушкоджень на тілі померлого медики не виявили. І що, навпаки, у цьому інциденті постраждали троє патрульних. 

Вже був розтин особи. І причино-наслідкового зв’язку між діями патрульних і настанням смерті особи не встановлено,
– зазначив начальник патрульної поліції міста Кропивницький Антон Цюцюра.

Що ж стало точною причиною смерті і чи дійсно загиблий був напідпитку за кермом – має встановити судово-медична експертиза та слідство. Також у поліції кажуть, що мають відео з нагрудних камер патрульних. Втім, журналістам запис не показали. Мовляв, все у слідчих.
За фактом смерті чоловіка справу долучили до єдиного реєстру досудових розслідувань.

Джерело Телеканал новини «24»
18.07.2019