Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Чого не можна робити у День Cвятої Катерини 2020

Свята Катерина, що загинула заради кохання до свого Небесного нареченого – Ісуса Христа, допомагає знайти другу половинку. У день пам’яті великомучениці – 7 грудня – здавна йшли вранці до церкви та ставити свічку перед іконою святої.

Незаміжні дівчата прохають щастя в коханні та шлюбі, а вагітні моляться про здорове потомство. Але у День Cвятої Катерини існують свої заборони. Здебільшого вони пов’язані не з самим святом, а з Різдвяним постом, якого дотримуються християни.

Заборони у День Cвятої Катерини

  • В давнину дівчата збиралися на посиденьки та ворожили на майбутнього чоловіка. Але засиджуватися допізна заборонялося: як стемніло, час повертатися додому.
  • Під час посиденьок не можна танцювати та влаштовувати гучні вечірки.
  • На святковому столі не має бути м’ясних або молочних страв. У День Cвятої Катерини лише пісне меню. Традиційні страви – каша, житній хліб, суп, тушковані овочі.
  • Не варто вживати спиртні напої.
  • Краще відмовитися від фізичної роботи, забути на день про прання, прибирання, ремонти та хенд-мейд.
  • Вагітні мають цього дня відпочивати. За народними прикметами, тоді пологи будуть легшими.
  • У День Катерини не розпалюють багаття чи камін. Раніше існувало повір’я: не можна топити піч, аби “життя не задимілося”.

Церковні свята у грудні 2020

У календарі на грудень 2020 чимало дат, важливих для православних вірян.

Зокрема, 13 грудня – апостола Андрія Первозванного, а 19 грудня – найщасливіший день для найменших українців, бо саме у ніч проти нього Святий Миколай приносить подарунки.

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-12-06 08:20:21