Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Чисельність російських військ біля кордону України досягне 110 тис. осіб – Таран

Чисельність військ Росії вздовж держкордону України досягне 56 батальйонних тактичних груп з 110 тис. бійців внаслідок активного нарощування РФ додаткових ударних можливостей.

Донбас

Про це сказав міністр оборони України Андрій Таран під час засідання підкомітету Європарламенту з питань безпеки і оборони.

– Зібрані дані дозволяють нам визнати триваючу підготовку наближення до українських кордонів додаткових підрозділів з Росії, – заявив він.

Окрім того, на думку Тарана, необхідно враховувати й політичні події в Білорусі, які потенційно можуть призвести до постійної військової присутності РФ у цій країні.

За його словами, основний проект російської влади – це підвищення тиску на Україну, щоб притамувати прогрес реформ, позитивні внутрішні політичні події і зруйнувати українські євроатлантичні прагнення.

– Також ми стурбовані ймовірною підготовкою регулярних російських військ провести наступальну військову операцію з Криму для того, щоб забезпечити постачання води на півострів, що є винятковою відповідальністю країни, яка окупувала територію, – додав Таран.

Він повідомив, що Україна усвідомлює високу ймовірність провокації українських військових на Донбасі для того, щоб звинуватити нашу країну в порушенні режиму припинення вогню.

Водночас ці провокації РФ може використовувати як привід для збільшення військ на окупованих територіях в Донецькій та Луганській областях.

Таран вважає, що Росія симетрично розгортає війська у відповідь на навчання Defender Europe, аби посилити боєготовність для російських стратегічних навчань Захід 2021.

За словами міністра, йомвірно, що що російські окупаційні війська в Криму і поблизу кордонів України можуть зробити значні військові провокації протягом 2021 року.

Реакція НАТО на провокації РФ

Нещодавно НАТО закликали Росію негайно зупинити провокації та загострення ситуації на Донбасі.

Генсекретар Північноатлантичного альянсу Йенс Столтенберг зазначив, що НАТО ретельно відстежують все, що відбувається на російсько-українському кордоні та на лінії зіткнення в районі проведення ООС.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-04-14 19:02:10