Місто і регіон

Чим Прилуцька вражає ввечері?

SAM_5654-111

Система життєзабезпечення сучасного міста складається з багатьох взаємопов’язаних підсистем, що забезпечують життєво необхідні для населення функції. Однією з найважливіших підсистем інфраструктури будь-якого населеного пункту є вуличне освітлення. Адже саме воно гарантує безпечне пересування пішоходів по тротуарах вулиць, алеях парків, скверів та інших громадських загальнодоступних місцях, а також водіїв по проїжджій частині в темну пору доби. Як правило, такі аспекти важливі для кожного міського жителя, особливо в місці їх проживання. Також лінії зовнішнього вуличного освітлення, слугують для забезпечення ввечері та вночі більш комфортного використання різних об’єктів, таких як паркування, пішохідні переходи, зупинки громадського автотранспорту, тощо.

Безперервне зростання витрат на енергоносії підвищує необхідність проведення ефективних заходів по реконструкції вуличного освітлення, що дозволяють значно скорочувати витрати при експлуатації мереж вуличного освітлення та забезпечувати енергозбереження в економічно-ефективному режимі. Модернізація вуличного освітлення має під собою цілий ряд важливих соціальних аспектів. Адже добробут населення безпосередньо залежить від стану економіки і раціонального використання ресурсів. У темний час доби яскраво освітлені вулиці надають населенню почуття впевненості. З настанням вечора громадяни можуть продовжувати вести активний спосіб життя і відвідувати місця проведення дозвілля в неробочий час. Саме такими принципами керується комунальне підприємство «Виробниче управління комунального господарства» поступово ,крок за кроком, модернізуючи старі та пошкоджені лінії освітлення, а також монтуючи повністю нові.

SAM_4768-1

Розпочинаючи з кінця грудня, після завершення всіх технічних етапів виготовлення допоміжного тримаючого обладнання та попереднього збору ліхтарів,  у Ніжині було розпочато черговий етап модернізації освітлення по вулиці Прилуцька. Під час робіт було демонтовано старі оголовники і ліхтарі, що вже давно вийшли з ладу, а замість них було змонтовано повністю нові, як оголовники, так і потужні вуличні світильники. Роботи проводились працівниками цеху з освітлення вулиць міста на чолі з головним енергетиком Віталієм Оленченко, які в досить короткі терміни провели повну реконструкцію освітлення тротуарів з обох боків вулиці, розпочинаючи зі шляхопроводу й закінчуючи кінцевою зупинкою маршрутного автотранспорту №9 – «Заводська».

В результаті монтування, практично нової лінії, було старанно приварено 74 металеві оголовники, замінено 350 метрів кабелю живлення та встановлено 74 потужних ліхтарі з натрієвими 250W-ними лампами бренду PHILIPS, 68 ліхтарів повністю нові, а 6 відремонтовані та повністю відновлені для повноцінної роботи.

Натрієві лампи — найбільш ефективні джерела видимого випромінювання. Вони мають найвищу світлову віддачу й незначне зниження світлового потоку при тривалому терміні служби (15-20% за 10 тис. годин горіння). Колір випромінювання натрієвих ламп високого тиску має приємний золотаво-білий відтінок за рахунок переваги в спектрі жовто-жовтогарячого випромінювання з довжинами хвиль 560—610 нм.

Слід окремо наголосити, що біля зупинки «Заводська», враховуючи круговий рух, безпеку пересування пасажирів та малу ступінь освітлення даної локації, електриками КП «ВУКГ»   було встановлено потужну металеву електричну опору з 6 яскравими 250W ліхтарями. Також проведено санітарне підрізання гілок з дерев для більш якісного освітлення, а на пішохідних переходах Прилуцької, цехом освітлення для більш безпечного переходу мешканцями проїжджої частини, було встановлено спеціальні світлофорні консолі з підсвічуванням самого переходу та мигаючими попереджувальними помаранчевими сигналами з обох боків. Працювали декілька бригад працівників з залученням ломаної та телескопічної автовишки.

SAM_5635-1

Відтепер вулиця Прилуцька стане свого роду візитівкою постійного покращення благоустрою та високого ступеня освітлення вулиць міста в цілому. Ця вулиця перша зустрічає гостей при в’їзді до Ніжина, а яскраве, тепле світло в темну пору доби буде додавати почуття комфорту і безпеки, а також створювати тільки гарний настрій та позитивні емоції кожній людині, яка пересувається цією вулицею. Наступним етапом покращень для вищезгаданої вулиці стане поліпшення стану зеленої зони та благоустрій  в цілому.

Джерело: Unenizh.org.ua

Facebook
Close