Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Чим підживити виноград весною – найкращі засоби та схема підживлення

Весна – справжній виклик для садівника. У цей час потрібно стільки всього зробити після зимівлі рослин, по-справжньому попітніти над майбутнім врожаєм. Одним із завдань відповідального господаря є підживлення зелених культур. Цього разу з нашим постійним експертом Ліліаною Лавринець поговоримо про виноград і його підгодовування, а саме – які добрива краще обрати, яку схему проведення маніпуляції у домашніх умовах використати та розберемо найпоширеніші помилки.

Навіщо підживлювати виноград весною

Знавець рослин, викладач біології та блогерка Ліліана Лавринець каже, що підживлення винограду весною – важлива процедура. І ось чому.

– Виноград має взяти все по максимуму із ґрунту, щоб потім пустити нові паростки, – говорить вона.

Отже, підживлення винограду сприятиме швидкому його пробудженню й ранньому плодоношенню рослини.

Зараз дивляться

Коли підживити виноград весною

Виноград підгодовують тричі на рік. І перше підживлення проводять саме ранньою весною, щойно зійде сніг.

– Бажано робити це до початку появи перших бруньок. Як правило, цей час припадає на початок березня, – каже знавець рослин, викладач біології та блогерка Ліліана Лавринець.

Другий і третій раз за рік вносити добрива радять після цвітіння винограду і щойно з’являться перші ягідки.

Чим підживити виноград навесні: органічні vs магазинні добрива

Для активації винограду після зимівлі садівники під корінь вносять мінеральні добрива. Це робиться у період набрякання бруньок. Наш експерт радить для підживлення рослини взяти універсальну суміш.

– Я рекомендую використовувати універсальне кореневе підживлення, на це є декілька причин. По-перше, такі добрива досить бюджетні, по-друге, там точно є усі мікроелементи, які потрібно нашій рослині, по-третє, вони досить прості у використанні, – розповідає Ліліана Лавринець.

Однак є й недоліки –  у разі недотримання інструкції виробника щодо дозування можна легко спалити кореневу систему цим добривом.

Органічні засоби – також досить непоганий спосіб підживлення винограду навесні. Знавець рослин, викладачка біології та блогерка рекомендує використовувати попіл. Він є природним замінником хімічних і мінеральних добрив, а ще допомагає відлякувати грибок. Але вносити його експерт радить з осені на весну.

– Попіл є досить гарним засобом підгодувати виноград. Проте його потрібно вносити восени. Чому? Бо попіл віддає свої корисні властивості аж у землі, – говорить експерт.

Отже, попіл потрібно розсипати біля стебла рослини у радіусі 10 см – і весною органічне добриво віддасть всю свою користь. Для внесення попелу навесні потрібно його правильно підготувати.

Фото: Pixabay

Крім того, молоді кущі винограду рекомендується підживлювати курячим послідом, який багатий на мінеральні речовини – фосфор і калій. Вони дуже корисні для ягід винограду. Однак удобрювання послідом можливе не частіше одного разу на рік.

Садівники також застосовують і позакореневе підживлення – обприскування бором, цинком, міддю й іншими мікроелементами. Процедуру проводять ввечері, коли пори листя відкриті.

Схема підживлення винограду навесні

Для того, щоб від підгодовування винограду була сама користь, потрібно дотримуватися певної послідовності дій.

  • Крок 1. Обираємо добриво.

Залежно від мети, віку винограду та часу підживлення обираємо добриво.

  • Крок 2. Визначаємося з часом.

Внесення добрив варто проводити ввечері.

  • Крок 3. Поливаємо виноград.

Перед підживленням кущі винограду необхідно рясно полити.

  • Крок 4. Розводимо добриво.

Добриво, яке ви придбали у магазині потрібно розвести у тому співвідношенні, яке вказано на упаковці.

– Дотримуватися вказівок виробника – обов’язково! В іншому разі ви ризикуєте спалити коріння, – застерігає Ліліана Лавринець.

На відміну від готових добрив органічні потребують більше часу на приготування. Тож враховуйте це під час підгодівлі винограду.

Якщо за підживлення ви обрали попіл – розведіть його у воді у співвідношенні 1 кг речовини на 3 відра рідини. Після цього залиште розчин на три дні, а потім ще раз розчиніть отриману суміш у 10 літрах води.

Щоб підживити виноград курячим послідом, необхідно розвести його жменю у 20 літрах води, а далі залишити цю суміш на тиждень. Вона має  перебродити.

  • Крок 5. Поливаємо добривом виноград.

У час перед появою бруньок поволі підливаємо приготований поживний розчин під кущі винограду. Найкраще вносити добрива у вириті траншеї навколо винограду, проте дозволяється й поливати поживними речовинами рослину.

  • Крок 6. Зволожуємо ґрунт.

На наступний після підживлення винограду день потрібно вилити ще відро води під кущ.

Помилки, яких варто уникати під час підживлення винограду

Коли підживлюєте виноград, не варто нічого чіпати біля коріння.

– Не беріть ніякі добрива у таблетках, та не давайте їх під коріння. Реально трапляються випадки, коли люди занурюють таблетки під коріння, а це негативно позначається на стані рослини. Ну, і головне, як я вже казала – не попаліть коріння, – говорить Ліліана.

Крім того, експертка застерігає від використання як добрива відходів тваринного походження.

– Вони не є добривом для винограду, вони або не спрацюють зовсім – і це у кращому разі, або просто попалять і без того ніжну кореневу систему винограду, – каже Ліліана Лавринець.

Догляд після підживлення винограду

Після підживлення поспостерігайте за рослиною, за її поведінкою та як внесення добрив вплинуло на майбутній врожай. Це дасть змогу проаналізувати помилки у разі, якщо підживлення не дало бажаних результатів.

– Роботи у саду з догляду за виноградом проводить мій чоловік. І вони не завершуються лише підживленням кореневої системи. Тож окрім внесення добрив під корінь весною або восени, приблизно у травні він обприскує листки поживними речовинами, а восени обрізає виноград, дотримуючись дієвої схеми, що не менш важливо, – говорить експерт з рослин.

До речі, раніше Факти ICTV писали, як правильно обрізати виноград та на що варто звернути увагу.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-03-31 12:31:42