Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Чим обробити баклажани від колорадського жука: найдієвіші способи

Вітаміни, антиоксиданти та клітковина, на які багатий цей овоч, роблять його незамінним продуктом у щоденному раціоні. Він містить речовини, які запобігають виникненню онкологічних захворювань, знижують ризик інсульту, поліпшують пам’ять тощо. Однак зібрати гарний врожай часто не дають шкідники. Чим обробити баклажани від колорадського жука – у матеріалі Фактів ICTV розповів наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Колорадський жук на баклажанах: ознаки, причини та наслідки появи

Напевно, кожен знає, як виглядає колорадський жук. Однак про всяк випадок нагадаємо, що це шкідник розміром 8 – 12 мм, який буває жовтого чи червоножовтого забарвлення, рідше жовтобурого. На голові у нього майорить не одна темна пляма, а на надкрилах десять чорних смужок. Саме остання ознаки і робить цього жука таким впізнаваним.

Фото: pixabay

Цей шкідник любить не лише картоплю, а й баклажани. Він знищує їх посадки з надзвичайною швидкістю. На ознаки його появу вказують власне самі жуки, оскільки вони досить великі й помітити їх неважко. До того ж, колорадський жук лишає на овочі досить промовисті отвори.

Зараз дивляться

– Жуки та личинки колорадів харчуються листям рослин, залишаючи на них отвори неправильної форми. Можна легко розпізнати їх присутність за жовто-оранжевими яйцекладками на нижній стороні листків, або по наявності личинок жовтого та червоного кольорів, у залежності від стадії розвитку, – розповідає наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Зазвичай, ці шкідники заносяться з вже уражених ділянок і призводять до затримки розвитку рослини чи навіть повної загибелі городньої культури.

Чим обробити баклажани від колорадського жука

Насправді, невеликі популяції шкідників можна прибрати механічним способом, а саме зібрати їх руками. Однак це треба робити щодня, а краще – двічі на день.

Оскільки не у всіх є стільки часу, то є ще один метод. Городники одягають пластикові обрізані пляшки на кущі баклажанів одразу після посадки. Це створює своєрідний захисний купол від шкідників. Але інколи і це не допомагає і тоді дбайливі господарі починають шукати, чим обробити баклажани від колорадського жука.

Колорадський жук на баклажанах: чим обробити

Більшість дачників не хочуть використовувати хімічні засоби, тож застосовують народні методи боротьби.

  • Деревна зола від колорадського жука

Колорадський жук боїться деревної золи. Тому міжряддя на грядці можна потрусити золою.

Настій з гіркого перцю, часнику чи полину

Колорадський жук на баклажанах приборкують за допомогою настою з гіркого перцю, часнику з цибулею чи полину.

– У домашніх умовах можна застосувати настій з гіркого перцю, часнику чи полину, – зауважує наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Для приготування знадобиться 100 г гіркого стручкового перцю (можна меленого). Його потрібно залити водою. Після цього дайте суміші настоятися кілька годин.

– Подрібніть 100 грамів гіркого перцю, залийте одним літром окропу і настоюйте протягом доби. Перед обприскуванням процідіть отриманий настій та розведіть водою у співвідношенні 1 до 10, – говорить наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Також у розчин можна додати половинку господарського мила, розведеного у воді. Далі обприскуйте баклажани від колорадського жука.

  • Настій полину

Травою полину наповніть третину відра, залийте водою, настоюйте кілька днів і обприскуйте баклажани.

Також інколи до полину додають ще й попіл. Для цього подрібнену траву полину (200 г) та склянку попелу залийте 5 л гарячої води, настоюйте дві-три години, процідіть, додайте 50 г господарського мила, розведеного у воді, та обприскуйте рослини.

  • Настій часнику та цибулі

Досвідчені городники знають, чим обробити баклажани від колорадського жука. Найбільш ефективним засобом вважається настій з цибулиння і часнику.

часник

Фото: Pexels

Готується він просто: 200 грамів цибулиння і розтертих головок часнику заливається 10 л води і залишається на дві години булькотіти на повільному вогні. По готовності відвар варто процідити і долити води так, щоб вийшло 10 літрів.

А якщо ви все ж таки не хочете вдаватися до обробок, то можна скористатися методом, який називається «жертвова культура».

  • Спосіб жертвової культури від колорадських жуків

Він полягає у тому, щоб не боротися зі шкідниками, а просто перевести фокус їх уваги на іншу рослину. Тож, якщо посадити пару баклажанів поруч із картоплею, всі жуки сповзуться на ці кілька кущиків і дадуть картоплі спокій. Той самий ефект буде, якщо вчинити навпаки.

Цей агроприйом не просто спростить життя сільському жителю, а й допоможе виростити екологічно чистий овоч без використання інсектицидів.

Особливості обробки баклажанів від колорадського жука

Краще проводити обприскування баклажанів у вечірній час, коли немає дії прямих сонячних променів.

Також варто пам’ятати, що шкідники час від часу йдуть у ґрунт, тим самим рятуючись від отрути. Тож, аби досягти результату, обробку варто повторювати через 15 днів по мірі необхідності.

Останнє обприскуванння здійснюють не пізніше, ніж за 20 днів до збору урожаю.

Догляд після обробки

Після того, як обробили баклажани від колорадського жука проводьте час від часу огляд рослини. Це допоможе скорегувати дії, якщо буде потрібно, і зробити це вчасно.

– Регулярно оглядайте баклажани на наявність шкідників та ознак хвороб. У разі, якщо збільшення чисельності шкідників не припиняється після обробок домашніми засобами – краще використати магазинні препарати, – каже наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

До того ж, він радить збирати відмерлі та хворі рослинні частинки, аби запобігти подальшому поширенню шкідників.

– Збирайте відмерлі та хворі рослинні рештки, щоб запобігти поширенню подальшому шкідників, – додає наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

А якщо обробки дали свій результат і ви змогли зібрати гарний врожай баклажанів, тоді тримайте смачний рецепт з цього овочу.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-08-03 18:29:06