Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Чим небезпечна олія чайного дерева: шкода для організму

Завдяки своїм антисептичним, антибактеріальним та протигрибковим властивостям олія чайного дерева (Melaleuca alternifolia) є популярним засобом аюрведи – медицини, яка виникла в Індії понад 3 тис. років тому.

Проте, попри всі корисні властивості, у певних ситуаціях цей засіб може завдати шкоди організму. Чим небезпечна олія чайного дерева – в матеріалі Фактів ICTV.

Олію чайного дерева виготовляють з листя чайного дерева (Melaleuca alternifolia), яке росте на південно-східному узбережжі Австралії.

Зараз дивляться

Воно має як антимікробні, так і антиоксидантні властивості, що дозволяє поліпшувати стан шкіри та волосся, зокрема акне, лупу, запалення і подразнення, викликані грибковими і бактеріальними інфекціями.

Дослідження також показали, що олію чайного дерева інколи  призначають для лікування бронхіту і астми.

Та попри чималі переваги, цей засіб має побічні ефекти, про які слід знати. Наприклад, у людей з чутливою шкірою може виникнути алергія (почервоніння, свербіж, висипання та набряк), особливо при використанні нерозведеної олії.

Крім того, вона є токсичною для внутрішнього використання. Тож навіть невеликі дози, які потрапили до організму перорально, можуть спричинити нудоту, блювоту, діарею, а у важких випадках – кому.

Ба більше, олія чайного дерева може впливати на гормональний баланс. Наприклад, у дослідженні, опублікованому в журналі New England Journal of Medicine, зазначено, що регулярне використання олії чайного дерева може призводити до гінекомастії (розвитку грудних залоз у чоловіків) через її вплив на ендокринну систему.

Також ефірна олія здатна завдати шкоди собакам та кішкам. Симптоми отруєння домашніх тварин включають втрату координації, тремор та інші неврологічні проблеми.

Поради щодо безпечного використання

  1. Щоб переконатися, що олія натуральна, шукайте на пляшці ботанічну назву рослини – Melaleuca alternifolia.
  2.  Завжди розводьте олію чайного дерева перед нанесенням на шкіру. Використовуйте базові олії, такі як кокосова або оливкова, щоб зменшити ризик подразнення.
  3. Перед першим використанням нанесіть невелику кількість розведеної олії на невелику ділянку шкіри і зачекайте добу, аби переконатися у відсутності алергічної реакції.
  4. Зберігайте олію в недоступному для дітей та тварин місці.
  5. Не нехтуйте консультацією лікаря або фахівця з ароматерапії.

Джерело: Health

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-07-22 11:30:05