Місто і регіон

Чи захищені великі й малі ніжинці від кору?

Чи захищені великі й малі ніжинці від кору?Через нещодавній спалах кору в Україні в одній лише столиці за останніми даними зареєстровано 87 випадків захворювання з яких 66 дітей до 17 років та 21 дорослий.

На щастя, станом на сьогодні у Ніжині хворі на кір не фіксувалися. Як запевняють лікарі, найкраща зброя проти підступної інфекції – щеплення. А поширюється вірус кору найшвидше у середовищі нещепленої дітвори. У Ніжинській міській лікарні запевняють, що вакцини для щеплень дітей вдосталь. В нормі й календар щеплень. Серед найменших ніжинців до одного року показник щеплення складає 92 % дітей. Рівень ревакцинації, що проводиться у шестирічному віці, дорівнює 87, 1 %.

Чимало батьків, на жаль, не роблять щеплень КПК, побоюючись аномалій. Але вчасно щепитися – це єдиний вихід вберегти своє чадо від інфекції.

Чи захищені великі й малі ніжинці від кору?– Сину зробили щеплення КПК ще в рік, – говорить Лілія Козир. – Усвідомлюючи всі небезпеки, пішли на це, бо не за чутками знаю, що таке кір. І маю таку позицію, що краще перестрахуватись, ніж потім лікуватись. В дитинстві щепили й мене. Ще у юності двоє моїх друзів, котрі не були вакциновані, підхопили інфекцію кору. Знаю, що хворобу переносили дуже важко. Один з них лікувався протягом місяця. Я навчалась в університеті на природничому факультеті. Там нам досить доступно розповіли, що таке кір, як швидко поширюється у повітрі, і які тяжкі можуть бути ускладнення від цієї хвороби. Тому, щеплення у дитячому віці –  річ необхідна.

Як бути з невакцинованими дорослими «УН» запитали у заступника головного лікаря Ніжинської центральної міської лікарні Олени Шейко:

Чи захищені великі й малі ніжинці від кору?

фото з сайту Нежатин

– Лікарня централізовано отримує вакцини лише для щеплення дітей. Можливість вакцинації дорослих звісно є, однак попередньо необхідно придбати вакцину. Не володію інформацією чи доступна вона у аптечній мережі і скільки коштує. Дізнатися чи вакциновані Ви, чи ні можна у картках амбулаторного хворого, а також у картках щеплень, що зберігаються у кабінеті щеплень. Існують і аналізи на виявлення імунітету до інфекції, – зазначила лікар.

Про перенесену вже в дорослому віці інфекцію нашому ресурсу розповів ніжинець Павло:

– Якось захворів серед зими. У мене була слабкість, температура трималася 39.6 протягом чотирьох днів. З’явилися висипання на руках, між пальцями, в роті, на щоках. Лежав в інфекційному приблизно 2 –3 тижні. Робили уколи, кварцували палату обов’язково кожен день, провітрювали, нікого не пускали, – пригадав чоловік.

Джерело: Уездные новости
16.01.2018

Залишити відповідь

Войти с помощью: