Чи є загроза: в ISW проаналізували дії Білорусі на кордоні з Україною
Нинішнє нарощування білоруських військ уздовж кордону з Україною, ймовірно, спрямоване на те, щоб відвернути увагу і розтягнути українські сили вздовж ширшої лінії фронту.
Однак вторгнення в Україну не вигідне самопроголошеному президенту РБ Олександру Лукашенку.
Про це йдеться в аналізі аналітиків Інституту вивчення війни (ISW).
Чи можуть війська Білорусі вдертися в Україну
Зазначається, що білоруські війська навряд чи вторгнуться в Україну через обмеження, що стоять перед президентом Лукашенком.
Експерти пояснюють, що вторгнення Білорусі в Україну або навіть військова участь Білорусі у війні погіршить здатність Лукашенка захищати свій режим і буде дуже непопулярним всередині країни.
На думку аналітиків, Лукашенко навряд чи ризикне воювати з Україною, адже це може послабити його режим та різко посилити невдоволення серед білоруського народу.
У ISW нагадують, що у лютому 2025 року в Білорусі відбудуться президентські вибори.
З огляду на це Лукашенко, ймовірно, хоче зберегти контроль над суспільними настроями. А також мати доступ до своїх військових сил для придушення будь-яких протестів, пов’язаних з виборами, як він це зробив наприкінці 2020 року.
Чому Лукашенку не вигідна участь у війні з Україною
Зазначається, що втрата спроможності серед білоруських військових, яка може виникнути в результаті бойових дій в Україні, знизить здатність Лукашенка придушувати майбутні протести.
Крім того, Лукашенко, ймовірно, також прагне уникнути втягнення у війну Росії з Україною, щоб убезпечити себе від внутрішніх політичних витрат.
Водночас можлива білоруська мобілізація, яка передбачає втрати на полі бою, подальша міжнародна ізоляція Білорусі та негативні економічні наслідки, ймовірно, посилять суспільне невдоволення та зведуть нанівець зусилля Лукашенка відновити стабільність свого режиму з 2020 року.
В ISW нагадують, що раніше спостерігали, як Білорусь розгортає особовий склад на українському кордоні наприкінці 2022 року та на початку 2023 року подібно до нинішнього розгортання. А також оцінювали, що ці зусилля слугували насамперед для розтягування українських сил та зриву їхніх операцій, таким чином підтримуючи операції Росії.
Аналітики Інституту вивчення війни припускають, що можливо Білорусь знову так діє, щоб зафіксувати обмежені сили України біля кордону з Білоруссю на підтримку плану російської кампанії, яка має на меті розтягнути українські війська.
Нагадаємо, що вчора, 26 серпня, речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко повідомив, що ситуація біля кордону з Білоруссю залишається незмінною, перекидання військ та техніки не фіксується.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Фото: ГУР
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-08-27 10:33:24