Місто і регіон

Чи вдасться повернути надбавку до заробітної плати ніжинським учителям..? – ПравдаТУТ Ніжин

Продовжуються судові засідання за позивом Приходько Л.І. стосовно повернення надбавки до заробітної плати педагогічним працівникам, яка була скасована з 1-го вересня 2018 року.

Нагадуємо, що позивні вимоги включають не тільки повернення надбавки Приходько Л.І., але і скасування наказів начальника управління освіти та директора ніжинської гімназії №3, наслідком яких учителів позбавили надбавок до заробітної плати. Дані накази є протизаконними, оскільки вони протирічать Постанові Кабінету Міністрів України та галузевій Угоді між Профспілками та освітянами. Крім того, накази начальника Ніжинського управляння освіти С.М. Крапив`янського щодо зменшення надбавок педагогічним працівникам міста, не були погоджені з профспілкою, як того вимагає закон. Про це повідомив її голова В.К. Сорокін.

Постанова Кабміну спрямована на підняття престижу вчительської праці, а місцева влада вигадала власне бачення даного питання. Мовляв, головний критерій престижності – це наповнюваність класів! Таким чином, на думку міського голови й начальника управління освіти, престижними в місті є тільки чотири школи: 7, 9, 10, 15 !

Але це – відверте лукавство, тому, що постанова Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року №1088 затвердила форму розподілу коштів між закладами освіти для міст обласного значення за формулою, де наповнюваність класів повинна становити в середньому 25 учнів. По місту Ніжину наповнюваність складає в цілому по всіх школах 25,7 учнів на клас, а по гімназії №3 вона є в кількості 28,3 учнів і тільки на 0,2 менше ніж у школі №15.

Щодо самого позову, то скасування вище згаданих наказів повернуло б усім учителям 20-ти відсоткову надбавку, яка повинна вже бути обов’язковою для всіх педагогів з 1.01.2019 року.

Але влада вибрала інший напрямок, спрямувавши свої зусилля на «заглажування» конфлікту шляхом внесення змін до одного з пунктів раніше виданих наказів начальником управління освіти та директором
гімназії №3, якими було зменшено зазначені надбавки. Практично визнаючи незаконність зменшення надбавок, посилаючись на начебто допущену помилку, вказаними змінами відновлено попередні умови оплати праці позивачу Приходько Л.І. та, заодно, й заступникам директора гімназії №3. Управління освіти зобов’язалось провести перерахунок та здійснити виплату втраченої зарплати за весь період від коли було видано наказ про зняття надбавок.

Представники Відповідача просили суд закрити справу, оскільки, на їхню думку, предмет спору вичерпано. Проте, сама позивачка Приходько Л.І. та правозахисники ГО «Правозахист Плюс» з таким «компромісом» не погодились й залишились на позиції необхідності скасування наказів, що стали поштовхом для дискримінації прав як позивача, так і всіх освітян міста. Оскільки дії директора школи та начальника управління освіти, щодо видання ними наказів про зменшення розмірів надбавки, грубо порушують відповідну постанову Кабінету Міністрів України, Кодекс законів про працю України та галузеву Угоду, сторона позивача в своїй позовній заяві просить суд визнати дії вказаних посадовців незаконними. При цьому, у разі задоволення судом заявлених вимог, оскаржувані рішення підлягають скасуванню в повному обсязі, наслідком чого повинно стати повернення вчителям Ніжина надбавок до попереднього розміру.
Необхідно зазначити й те, що судом у якості третьої особи було залучено педагогічних працівників міста. Внаслідок чого, від небайдужих учителів, до суду надійшли заяви на підтримку позову Приходько Л.І. з проханням скасувати незаконні накази відповідачів. Від директорів деяких шкіл були подані теж заяви, але вони просили суд в позові відмовити, оскільки, на їхню думку, права їхні не порушено.

Відносно окремих директорів, можливо, й так, оскільки начальник управління освіти С.М. Крапив`янський своїм наказом встановив їм надбавку в обсязі 30%, тоді як більшість педагогічних працівників навчальних закладів отримує тільки 10 відсотків.

Тож, боротьба за відновлення законності і справедливості має сенс.

Продовження розгляду справи в судовому засіданні відбудеться 29 травня 2019 року, так як суддя прийняла рішення про перенесення слухання на цю дату.


Джерело: nizhyn.pravdatut.ua