Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Чи потрібно сплачувати податок на домашніх тварин в Україні

Фото: Depositphotos

Західноєвропейські країни вже давно впровадили практику оподаткування власників домашніх тварин. Цей податок є значним, і його ігнорування тягне за собою серйозні фінансові санкції.  

Факти ICTV дізнавалися, чи є в Україні податок на домашніх тварин. 

Чи треба платити податок на домашніх тварин в Україні 

Законодавчі ініціативи щодо регулювання утримання домашніх улюбленців та створення системи підтримки безпритульних тварин мають тривалу історію. Зокрема, у 2017 році було запропоновано законопроєкт, який передбачав введення податку на домашніх тварин, їхню обов’язкову ідентифікацію та інші заходи. Попри благородні цілі, цей законопроєкт не був ухвалений.  

В умовах воєнного стану проблема безпритульних тварин загострилася, демонструючи необхідність ефективної державної політики у цій сфері. Проте наразі власники домашніх улюбленців не повинні сплачувати податок на кота і собаку. 

Реєстр домашніх тварин в Україні 

У Міністерстві аграрної політики та продовольства України повідомили про старт першого етапу запуску Єдиного державного реєстру домашніх тварин. 

Цей проєкт має на меті створення єдиної інформаційної системи, що об’єднає дані про домашніх улюбленців та їхніх власників. Реєстр сприятиме підвищенню рівня ветеринарної безпеки, а також забезпеченню виконання законодавства у сфері тваринництва. 

Переваги Єдиного державного реєстру тварин для власників: 

  • власники зможуть легко відновити втрачені ветеринарні паспорти та інші документи на свою тварину;
  • допоможе швидше знайти загублених улюбленців завдяки централізованій базі даних; 
  • у майбутньому, з появою ветеринарного паспорта в додатку Дія, власники зможуть значно спростити процедуру перевезення своїх улюбленців по території України. 

– Це підвищення безпеки та формування відповідального ставлення до утримання тварин в Україні. Держава вперше за історію незалежності отримає реальні дані про кількість домашніх улюбленців і зможе контролювати їхній вакцинальний статус. Така інформація вкрай актуальна для ефективного зниження ризику поширення небезпечних інфекцій, таких як сказ, – зазначив заступник міністра аграрної політики і продовольства України Денис Башлик.    

Впровадження реєстру відбуватиметься поетапно. Наразі триває перший етап, спрямований на активне залучення до системи ветеринарних клінік та лікарів. Для цього організовано серію навчальних вебінарів та створено лінію технічної підтримки, яка працюватиме протягом листопада та грудня. Це дасть змогу ветеринарам отримати необхідні знання та навички для ефективної роботи з реєстром. 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram


Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-29 17:00:00