Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Чи потрібно прогрівати дизель взимку: поради та правила


Прогрівання — це процес, під час якого двигун деякий час працює на холостих обертах. Після цього автомобіль починає рухатися.

Основна мета прогрівання двигуна — забезпечити рівномірне розподілення мастила по всіх його рухомих частинах та довести рідину в системі охолодження до оптимальної робочої температури.

Автовласників часто непокоїть питання, чи потрібно прогрівати дизельний двигун, особливо взимку, та як це правильно робити — докладніше читайте в матеріалі Life. Факти ICTV.

Чи потрібно прогрівати дизель взимку

Прогрів дизельного двигуна взимку є обов’язковим. Він працює трохи за іншим принципом, ніж бензиновий, але прогрівання в холодну пору року також необхідне.

Слід враховувати, що робочі температури дизельного двигуна набагато нижчі, але саме дизельне пальне не любить холоду. За дуже низької температури воно може замерзати у паливній системі.

Чому потрібно прогрівати дизельний двигун:

  • Взимку дизельне пальне може загуснути, особливо якщо воно не адаптоване до низьких температур. Це може ускладнити запуск двигуна та його роботу.
  • На морозі мастильні матеріали густішають, через що змащування деталей двигуна сповільнюється. Це може призвести до швидкого зносу.
  • У сучасних дизельних авто прогрів забезпечує безпечний запуск турбіни та захищає систему від пошкоджень.

Таким чином, прогрів дизельного двигуна взимку допомагає зменшити зношування деталей, уникнути несправностей і забезпечити стабільну роботу двигуна, навіть у холодну погоду.

До мінусів можна віднести:

  1. довгий прогрів може витрачати пальне;
  2. екологічний аспект — холості оберти призводять до викидів СО2.

Як правильно робити прогрів дизельного двигуна взимку

Фахівці кажуть, що дизельні двигуни через особливості своєї конструкції прогріваються довше, ніж бензинові. Річ у тім, що у них камера згоряння виконана інакше, а температура горіння менша, тому дизельні двигуни прогріваються трохи довше.

Робоча температура для дизельних моторів становить 50–60 градусів. На деяких авто під час запуску двигуна оберти тимчасово підіймаються до так званого режиму прогрівання, а потім знижуються, наприклад з 1100–1200 обертів за хвилину до стандартних 700–800.

У зимовий період прогрівати автомобіль із дизельним мотором потрібно на холостих обертах до того моменту, допоки радіатор опалення не почне подавати тепле повітря в салон. Тобто дизельний двигун можна вважати прогрітим тоді, коли починає працювати обігрівач салону. Орієнтовно для прогріву дизельного двигуна знадобиться від п’яти до десяти хвилин, щоб вийти на робочі температури.

Проте багато сучасних дизельних автомобілів оснащені сучасними системами, які адаптуються до різних умов. У таких випадках виробники можуть не рекомендувати тривалий прогрів, оскільки електроніка регулює оптимальні робочі параметри.

Фахівці зазначають, що якщо на авто поставити передпусковий підігрівач, тоді прогрівати дизельний двигун не потрібно. Однак у сильний мороз навіть власникам нових авто варто дати двигуну хоча б кілька хвилин для прогріву.

Як правильно прогрівати дизельний двигун взимку

Для прогріву автомобіля в холодний період дотримуйтеся таких рекомендацій:

  • Увімкніть запалення авто та дайте системам кілька секунд на самодіагностику.
  • Активуйте свічки накалу. У дизельних двигунах свічки накалу допомагають розігріти камеру згоряння.
  • Перед запуском дочекайтеся вимкнення відповідного індикатора на панелі приладів.
  • Запустіть двигун та дайте йому попрацювати на холостих обертах 2-5 хвилин (залежно від температури повітря). Це дасть змогу мастилу рівномірно розподілитися по всіх деталях.
  • Не робіть різких рухів. Перші кілька кілометрів уникайте високих обертів і надмірного навантаження на двигун.

Чи потрібно прогрівати дизель влітку

Влітку прогрів двигуна не є обов’язковим, але він все одно може бути корисним. У теплу пору року достатньо дати двигуну попрацювати 30–60 секунд після запуску. Це допоможе уникнути надмірного навантаження на систему змащення.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

У будь-яку пору року дотримуйтеся рекомендацій виробника та враховуйте погодні умови, щоб забезпечити довговічну та надійну роботу вашого авто.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-20 13:36:00