Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Чи перенесли 8 березня в Україні та на коли

На початку весни в багатьох країнах світу відзначатимуть Міжнародний жіночий день. З початком повномасштабної війни в нашій країні навколо свята ходить безліч суперечок – його навіть хотіли скасувати. Чи перенесли 8 березня в Україні, розберемося далі.

Чи перенесли святкування 8 березня

Ще в 2023 році у Верховній Раді на розгляд винесли законопроєкт №9009, який пропонує перенести 8 березня на День жінок в Україні – 25 лютого. Однак документ донині не затвердили, а тому ставлячи собі питання – чи перенесли 8 березня в Україні, відповідь однозначна – ні.

Попри те, що в мирний час на 8 березня дають додатковий вікенд, у 2024 році державного вихідного на Міжнародний жіночий день в українців не буде. Це пов’язано з воєнним станом у країні, який скасовує вихідні на певні свята.

Зараз дивляться

Варто зазначити, що 8 березня суперечливе свято. Зокрема, автори законопроєкту №9009 вважають, що воно було встановлене окупаційним московським режимом із метою популяризації власного погляду на роль і місце жінок у суспільстві.

Попри це, Міжнародний жіночий день відзначають у всьому світі. Йому передував Національний жіночий день, який відзначили у США 28 лютого 1909 року в пам’ять про події 1908 року – страйк робітниць текстильної промисловості в Нью-Йорку, які вимагали поліпшення умов праці.

Щорічному святкуванню Міжнародного жіночого дня поклала початок Друга Міжнародна конференція соціалісток, що відбулася в Копенгагені 1910 року. Святкувати цей день запропонувала німецька політична діячка Клара Цеткін.

Міжнародний жіночий день також було запроваджено з ініціативи Клари Цеткін 1921 року в Росії, з прив’язкою до початку Лютневої революції – 1917 року. Таким чином, в Україні він був встановлений з примусу окупаційного радянського режиму, яким використовувався для пропаганди комуністичної моделі поведінки жінки.

Останні роки в Україні 8 березня відзначають як день боротьби за жіночі права.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-02-29 12:55:24