Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Чи нормально не хотіти заміж та народжувати дітей: розмова з ніжинським психологом

Час від часу ми публікуємо на нашому сайті розмову з ніжинськими психологами: різні питання, які турбують наших читачів, відповіді та поради фахівців.

Ось одне з таких запитань: «Доброго дня! Можна запитати у психолога: я не хочу взагалі ніколи виходити заміж. Це нормально? І чи нормально не хотіти дітей»?

Про це MYNIZHYN.com поговорив з кандидатом психологічних наук, доцентом НДУ ім. М. Гоголя; практичним психологом Олександром Пісоцьким

Відповіді на ці запитання надати складно, не знаючи причин, які спонукали людину їх задати. Спробую відповісти на них, зваживши на можливі причини.

Коли це ваше свідоме рішення, то воно є абсолютно нормальним, адже нормально мати власний погляд на сімейне життя та дітей. Кожна людина унікальна, і ви маєте право обирати свій шлях. Якщо ви не бажаєте виходити заміж або мати дітей, це ваше рішення!

Важливо слідувати своїм переконанням і знайти найбільш оптимальний життєвий шлях для себе, на якому будете почувати себе щасливою. Загалом, нормальним є все те, що буде подобатися вам і при цьому не шкодитиме іншим.

Якщо ви вагаєтеся, прийняти або не прийняти таке рішення, то спробуйте відповісти самі собі на ці запитання. Якщо це не страх втратити незалежність, не розчарування (або зневіра) у щасливому шлюбі чи материнстві, не прояви насилля у сім’ї, не контроль через шлюб, не негативний досвід батьків, не трансгенераційна травма (можуть бути й інші чинники), а ваше свідоме рішення, то воно варте поваги!

Якщо вже «дістали» знайомі порадами, побажаннями як найкраще вчинити вам, то такі теми не варто з усіма обговорювати. Це все одно, що сперечатися про смаки! Те, що прийнятним є для вас, для інших є неприйнятним! Це ваш особистий простір. Тому, з боку інших – це порушення і тактовності, і правил гарного тону, і культури спілкування.

Отже, свідоме, виважене рішення з приводу шлюбу та дітей є цілком нормальним для вас! Натомість, коли відчуваєте певні сумніви, внаслідок впливу будь-якого із перелічених чинників, тоді варто проконсультуватися із психологом.

Раніше ми писали: Народилася дитина але я не відчуваю любові: розмова з ніжинським психологом

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Головне фото: tsn.ua

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями:
Telegram
Viber
Facebook
Instagram


Джерело: mynizhyn.com
2024-03-11 13:15:47