Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

чи несе небезпеку та скільки триватиме

В Укргідрометцентрі повідомили про поширення пилу з Сахари в Україні. Що відомо про загрози, можливі наслідки та скільки часу це триватиме – пояснення синоптиків читайте у матеріалі Фактів ICTV.

Пил із Сахари в Україні

Синоптик Наталка Діденко в інтерв’ю ведучому інформаційного телемарафону Єдині новини Вадиму Карп’яку розповіла, що це поширюється пил з Сахари, але аж ніяк не піщана буря.

– Розкладімо по поличках. Тепло – це не наслідок пилової бурі. Просто до нас прийшло тепло з південних широт. Для переміщення атмосферних мас відбувається завжди, кордонів не існує.

Те, що в Україні спостерігається забруднення повітря, – це не пилова буря. Це просто переніс пилових часток з північних районів Сахари. Тепла маса піднялася високо в повітряний шар атмосфери. Вона переміщувалася з Південного Заходу та Півдня, охопивши досить багато європейських країн. Там спостерігається сильне запилення, помутніння повітря, – пояснила вона.

Зараз дивляться

За словами синоптика, до України ще прийде частина пилу з Сахари вже завтра, 2 квітня.

– До України теж дійшло. І завтра ще частина повітряної маси прийде. Пилові бурі в нас трапляються, і досить часто. Це переважно навесні, влітку, у південній і східній частинах України. Буває доходить до Центру, Півночі та Заходу. Але це не пилова буря. Це просто переніс пилюкою. Пилова буря – це переніс і пилюки, і верхнього шару ґрунту, і крупніших часточок. А це прийшло з потеплінням до нас з Сахари, – зазначила Наталка Діденко.

Чи несе небезпеку пил з Сахари

Синоптик Укргідрометцентру Наталя Птуха пояснила в коментарі українським журналістам, що людям, які схильні до респіраторних чи захворювань дихальних шляхів, краще в ці дні поберегтися і менше перебувати на відкритому повітрі.

– Можливо, закрити вікна, щоб цей пил не накопичувався в оселях. Радять вмикати очищувачі повітря — теж не завадить. Але прямої загрози цей пил не становить. Певний дискомфорт, звичайно, є. Візуально він проявляється, створюючи ніби затуманеність, – стверджує синоптик.

Скільки триватиме в Україні

Наталя Птуха зазначила, що завтра в Україні розпочнеться зміна синоптичних процесів – у напрямках вітру зникне південна складова, а повітряні маси надходитимуть лише з боку Заходу.

– Вони супроводжуватимуться атмосферними фронтами, то принесуть дощі. Відзавтра, 2 квітня, ця запиленість поступово припинятиметься. На Заході вже завтра очікуємо дощі. Вони вимиватимуть цей пил з атмосфери над Україною. А 3−4 квітня це торкнеться інших областей, – пояснила синоптик.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-01 21:00:08