Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

чи можна звільнитися з військової служби

В Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація. Призову на військову службу підлягають військовозобов’язані особи віком від 18 до 60 років. Проте бувають випадки, коли чоловік не може бути мобілізований через певні обставини.

Чи можна звільнитися з військової служби, якщо дружина має інвалідність 3 групи – читайте коментар експерта у матеріалі Фактів ICTV.

Дружина інвалід 3 групи: чи можливе звільнення з військової служби

Кормош Людмила, юристка волонтерського обʼєднання Веста, розказала Фактам ICTV, що відповідно до підпункту г пункту 2 частини четвертої статті 26 Закону України Про військовий обов’язок і військову службу військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період під час воєнного стану звільняються з військової служби через певні сімейні обставини або інші поважні причини (якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу).

Зараз дивляться

Однією з сімейних обставин в абзаці 6 цієї норми названо наявність дружини (чоловіка) з-поміж осіб з інвалідністю та/або одного зі своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) з-поміж осіб з інвалідністю 1 чи 2 групи.

Юрист зазначила, що йдеться саме про наявність будь-якої групи інвалідності у дружини (чоловіка). Водночас факт догляду, спільного мешкання, наявності інших родичів на це не впливає. Так, щодо дружини група інвалідності не конкретизована.

Як вбачається з норми закону, є дві окремі вимоги, а саме:

  • у разі наявності дружини з інвалідністю, незалежно від групи інвалідності.

Водночас зазначена норма не ставить звільнення з військової служби у залежність від наявності певної групи інвалідності, а передбачає таку можливість через те, що один із подружжя є людиною з інвалідністю, без конкретизації, якої саме групи ця інвалідність.

  • у разі наявності в одного зі своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) інвалідності 1 чи 2 групи.

Як звільнитися з військової служби: куди звертатися та необхідні документи

Якщо військовозобов’язана особа отримала повістку, але має дружину з інвалідністю, необхідно з’явитися у військкомат та оформити відстрочку.

Для цього слід підготувати такі документи:

  • копію свідоцтва про шлюб (документи, що підтверджують сімейний стан);
  • копію довідки МСЕК, якою встановлено групу інвалідності одному з подружжя;
  • копію посвідчення особи з інвалідністю.

Якщо військовий вже проходить службу, то для отримання відстрочки потрібно подати рапорт на звільнення.

Також, зазначила юрист, до рапорту про звільнення за наявності у дружини інвалідності 3 групи військовослужбовцю потрібно також додати копію довідки МСЕК, якою встановлено групу інвалідності другому з подружжя.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-11 17:25:03