Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Чи можна вилікувати цукровий діабет ІІ типу – лікар

Що таке діабет ІІ типу?

Які причини діабету ІІ типу

Які симптоми цукрового діабету?

Як лікуватися від діабету?

Який рівень цукру в крові вважається нормальним?

Які ускладнення діабету?

Що робити, якщо поставлено діагноз діабет ІІ типу?

Що можна і чого не можна їсти при діабеті?

Профілактика діабету

Чи можна вилікуватися від цукрового діабету?

Цукровий діабет ІІ типу – це порушення вуглеводного обміну, при якому підшлункова залоза виробляє інсулін у недостатній кількості або організм не здатний його використовувати повною мірою. В результаті чого рівень глюкози в крові підвищується, що загрожує пошкодженням кровоносних судин.

Основні причини – неправильний спосіб життя і незбалансоване харчування. Але частіше діабет розвивається у людей, що мають генетичну схильність до його виникнення. Якщо в родині були випадки діабету, то схильність є. Надлишкова маса тіла, погана екологія та стреси в комплексі теж можуть стати причиною діабету. Особливо у віці 40+. Важливим фактором виникнення діабету є абдомінальне ожиріння, коли жир відкладається на животі, талії та внутрішніх органах. Надлишок жиру не дає організму переробляти цукор.

Основними симптомами діабету є сухість у роті і спрага навіть, якщо ви п’єте достатню кількість води, постійне відчуття голоду, швидке зниження ваги при звичайному харчуванні, часте сечовипускання, втома і дратівливість.

При підозрі на цукровий діабет потрібно здати аналізи, які призначить сімейний лікар, і з ними йти на прийом до ендокринолога. Якщо діагноз підтверджується, призначається дієта і даються рекомендації щодо фізичної активності. Це основні моменти лікування. Якщо ці методи не спрацюють, призначаються гіпоглікемічні препарати. Періодично потрібно здавати контрольні аналізи, щоб побачити, чи відгукується організм на призначення.

Норма цукру в крові натщесерце – 3,3 – 5,5 ммоль/л, після їжі – 5,6 – 6, ммоль/л. Якщо натщесерце показник становить 6 ммоль/л, кажуть про підвищений рівень цукру. Коли підвищені показники при аналізі крові повторюються, говорять про цукровий діабет.

Якщо ігнорувати підвищений рівень цукру, не дослухатися до порад лікарів, не змінювати харчові звички і не збільшувати фізичне навантаження, можна заробити ускладнення: атеросклероз судин, інфаркт міокарда, захворювання нирок, порушення зору, яке може закінчиться сліпотою.

Перше – переглянути свої звички. Діабет – хвороба цивілізації. Тому потрібно збільшити рухову активність. Більше ходити пішки, їздити на велосипеді, плавати. За можливості зайнятися силовими тренуваннями, але тільки під контролем хорошого тренера. Головне, щоб фізична активність приносила вам задоволення, тоді і користь буде.

Друге – змінити характер харчування. При легкій формі захворювання потрібно обмежити до мінімуму мед, виноград, солодкі фрукти, сухофрукти. При важких формах – виключити. Жирна їжа посилює хворобу, тому виключіть жирні та смажені на жирі (як рослинному, так і тваринному) продукти. Норма жирів – до 40 г на день.

Такі продукти, як ковбаси та сосиски, сири, жирна сметана й соуси, особливо майонез, потрібно виключити з раціону.

Можна: гречку, вівсянку, висівки, кислі та кисло-солодкі фрукти, ягоди, овочі, відварену рибу і нежирне м’ясо, сир, молоко (з дозволу лікаря), яйця, цитрусові.

Не можна: тістечка, торти, здобу, макаронні вироби, жирне м’ясо, ковбаса, жирний твердий сир, цукерки, смалець, багато олії, білий хліб, не бажано вживати картоплю.

Щоб діабет не виник, потрібно багато рухатися, уникати стресів, переїдання, занадто жирної їжі.

Від цукрового діабету ІІ типу повністю позбавитися неможливо, але, дотримуючись дієт і рекомендацій з фізичної активності, можна надовго домогтися ремісії і почуватися здоровим.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-05-21 15:53:28