Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Чи може випромінювання від смартфона призвести до раку – відповідь експертів

Американські експерти-радіологи прокоментували результати деяких досліджень, які пов’язують використання мобільних телефонів із ризиком захворіти на рак.

За словами фахівців, надмірне використання телефона пов’язане з низкою проблем, включно з проблемами зі сном, підвищеним рівнем кортизолу, болем у суглобах і навіть проблемами у стосунках.

Але якщо вас турбує радіація, то, за словами експертів, саме з цієї причини не потрібно відмовлятися від телефона.

Зараз дивляться

Енергетичні хвилі

– Немає жодного ризику виникнення чогось небезпечного під час випромінювання мобільних телефонів, – сказала професор радіології Медичної школи Файнберга Північно-Західного університету Гейл Волошак.

Науковці пояснили, що всі мобільні телефони (поряд із мережами Wi-Fi, радіостанціями, пультами дистанційного керування і GPS) випромінюють радіацію і використовують енергетичні хвилі для передавання голосів, текстів, фотографій та електронних листів на прилеглі вишки стільникового зв’язку.

Але майже три десятиліття наукових досліджень не пов’язали цей вплив із такими медичними проблемами, як рак, стверджують фахівці органів охорони здоров’я, включно з Управлінням з контролю за продуктами і ліками в США (FDA).

Випромінювання смартфона

Річ у тім, що енергія смартфона потрапляє в категорію, звану неіонізуючим випромінюванням, яке недостатньо потужне, щоб заподіяти серйозної шкоди здоров’ю.

– Багато людей думають, що радіація є радіація, але це не те саме. Під час використання мобільного телефона не виявлено пошкоджень ДНК, – зазначила професор Волошак.

Більш небезпечне іонізуюче випромінювання може відокремлювати електрони від атомів, з яких складається наша ДНК. З часом пошкодження ДНК може спричинити рак.

Немає доказів

Більшість експертів і органів охорони здоров’я, таких як FDA, Центри з контролю і профілактики захворювань і Всесвітня організація охорони здоров’я, згодні з тим, що немає жодних доказів того, що випромінювання смартфонів спричиняє проблеми зі здоров’ям.

Проте кілька досліджень за минулі роки потрапили в заголовки газет, припускаючи їхній зв’язок із пухлинами головного мозку.

Однак усі експерти, опитані для цієї статті, заявили, що ті деякі дослідження, які показали, що смартфони становлять радіаційний ризик, насправді не довели, що мобільні телефони спричиняють ці проблеми зі здоров’ям.

Нові мережі 5G

Як стверджують експерти Національного інституту раку США, подібні дослідження домоглися лише того, що спотворили уявлення про безпеку телефонів.

Крім того, за словами Волошак, нові мережі 5G також не небезпечніші за старі 4G. Це просто забезпечує більшу передачу даних, пояснила експертка.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-11-17 11:14:47