Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито порушників із червонокнижним йоржем носарем

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито порушників із червонокнижним йоржем носарем

8 жовтня 2020 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході проведення спільного рибоохоронного рейду разом із працівниками екологічної інспекції Чернігівщини на водоймах Новгород-Сіверського району викрито порушення Правил рибальства.

На р. Десна поблизу с. Лісконоги двоє мешканців Сумської області рибалили за допомогою вудок і добули на двох 9 екз. червонокнижного йоржа носаря, загальною вагою 0,5 кг. Завдано збитків рибному господарству України у розмірі 1 485 грн.

На порушників складені протоколи про адміністративне правопорушення за ст. 90 КУпАП, які будуть направлені до Новгород-Сіверського районного суду для винесення рішення про притягнення винних осіб до відповідальності. Санкція цієї статті передбачає накладення штрафу на громадян від 340 до 510 грн на посадових осіб – від 510 до 850 грн із конфіскацією незаконно добутого. Рибу вилучено.

Довідкова інформація:

Йорж носар у 2009 році був занесений до Червоної книги України, Європейського червоного списку, МСОП, як зникаючий вид, вилов якого заборонений.

Постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2012 № 1030 визначений розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України. Так, за один екземпляр виловленого йоржа носаря розмір компенсації становить 165 грн.

Більше про йоржа носаря можна дізнатися за посиланням.

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

09.10.2020
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова