Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Чернігівські козаки відзначають Покрову в Карпатах

Чернігівські козаки відзначають Покрову в Карпатах

Чернігівські козаки переносять наші споконвічні козацькі традиції в Карпати. Про це розповів Олександр Стрішний, головний отаман громадської організації «Чернігово-Сіверська Січ», член генерального штабу Вільного козацтва.

«Зазвичай цього дня, на Покрову, 14 жовтня, ми готували козацький куліш біля Катерининської церкви. Пригощали ним усіх охочих. Організовували козацькі розваги та різноманітні змагання. Але впродовж останніх років організовуємо такі заходи спільно з представниками інших регіонів України, в Карпатах. Так, сьогодні ввечері з друзями проводитимемо козацький обряд у селі Микуличі Івано-Франківської області, тут буде такий собі з’їзд козаків», – розповідає Олександр Стрішний.

Чернігівські козаки відзначають Покрову в Карпатах

За його словами, Чернігівщину на козацьких зборах представлятимуть семеро осіб.

«Загалом Покрова – це захисниця козаків, і цього дня має проходити посвята в джури, це помічники козаків. Вони проходять різноманітні випробування та складають так звану присягу. Дівчат у свою чергу посвячують у берегині. Сьогодні плануємо провести всього 20 посвят. Крім цього, також відзначатимуть окремих козаків, як кажуть, за особливі заслуги», – пояснює Олександр Стрішний.

Чернігівські козаки відзначають Покрову в Карпатах

На заході планується вправлятись у їзді верхи, проводити козацькі забави, готувати такі козацькі страви, як куліш, козацький трав’яний чай.

Торік чернігівські козаки на Покрову брали участь в аналогічному заході в селі Ворохта Івано-Франківської області.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

14.10.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова

Магазин Автозапчастин м.Ніжин