Новини Чернігова

Чернігівські історики – про українську перемогу та розпад росії

Будівельні матеріали м.Ніжин

Чернігівські історики – про українську перемогу та розпад росії

Нині в українців – єдине бажання про нашу Перемогу, після якої запанує мир. Між тим, політологи, історики та інші фахівці стверджують: доки путінська росія буде в сучасних кордонах — існуватиме загроза якщо не нового повномасштабного вторгнення, то постійних ракетних ударів по Україні.

Нині дату нашої Перемоги ніхто точно назвати не може. Натомість усі достеменно знають: якщо Україна вчасно отримає саме ту підтримку, про яку було досягнуто домовленості з міжнародними партнерами, то перемога в цій розв’язаній росією війні настане скоріше.

Чернігівські історики – про українську перемогу та розпад росії

«Україна обов’язково переможе. Причому це не тільки Україна переможе, а весь цивілізований демократичний світ. А росію, щоправда, не знаю, в якому майбутньому, однозначно чекає розпад на частини – більш мононаціональні федеральні утворення. В будь-якому разі Україна щодня прискорює цей процес», – вважає Сергій Лаєвський, директор Чернігівського історичного музею ім. В.В. Тарновського.

Теорія про розпад росії на частини – не нова. Деякі дослідники вважають її етапами розпаду російської імперії та срср. Інші — починають хронологію від 1991 року, коли на території сучасної рф де-факто утворилися кілька незалежних держав. Ще одна велика група вчених вважає розпад росії майбутньою подією, що стане наслідком політики нинішнього російського керманича.

Чернігівські історики – про українську перемогу та розпад росії

Журналіст, публіцист, історик-мазепознавець, краєзнавець, дослідник Гетьманщини та Чернігово-Сіверщини Сергій Павленко вважає, що початок розпаду росії й українська перемога – це як брати-близнюки.

«Ясна річ, Україна переможе! На нашому боці світова прогресивна спільнота. Її допомога фінансова, зброєю переламає  армію путінських імперців. Що станеться, як наші Збройні Сили вийдуть на кордони Російської Федерації? Думаю, що там почнуться відцентрові тенденції. Просто тамтешні народи зрозуміють, що настав нарешті час подумати про облаштування свого життя… Отже, Дагестан, Татарстан, Чечня, напевне, першими боротимуться за незалежність. Не думаю, що нам слід іти визволяти інші народи… Але йти слід углиб десь на кілометрів 300-500, аби створити пояс безпеки. Аби нашу Україну не обстрілювали путінські недобитки, які щосили триматимуться за владу...» – зауважив Сергій Павленко.

Чернігівські історики – про українську перемогу та розпад росії

Між тим, скільки людей, стільки й думок. Наприклад, історик і журналіст Михайло Жирохов вважає, що розпаду росії чекати все ж не варто. А ось Перемогу Україні наближати треба всіма способами.

«Не перемогти Україна не може собі дозволити, тому що тоді України не буде існувати. Зараз триває війна за Незалежність і взагалі за існування України як держави для українців. На жаль, сьогодні особисто я не бачу, коли і як може закінчитися війна. Очевидно, що розпаду рф чекати не варто, очевидно, що ми будемо вимушені підписувати мирну угоду. А ось яку саме, вирішується саме зараз – на полі бою», – переконаний Михайло Жирохов.

Є й такі люди, які вважають, що росії треба допомогти розпастися на частини.

Чернігівські історики – про українську перемогу та розпад росії

«На моє переконання, Україна має створити державні інституції з українізації українського населення Росії: Сірий та Зелений Клини, Кубань, Стародубщина, Східна Слобожанщина тощо. На жаль, у перші 30 років Незалежності Україна не займалася питанням збереження ідентичності найбільшої української діаспори у світі – українців Росії (а ось Росія асиміляцією українців Росії займалася), що позначилося на долі як українців Росії, так й усієї України. А щодо перемоги України – безумовно, Україна переможе. Бо іншого варіанту в нас немає, адже Путін та Росія в її поточному вигляді хочуть знищити українців як націю. Отже, програти Україна та українці не можуть», – переконаний Сєргєй Карась, закордонний українець, який останні п’ять років мешкає в Чернігові.

Водночас чимало фахівців стверджують, що від початку 2000-х російські провладні структури намагаються протидіяти процесам, що можуть пришвидшити розпад рф. Але в реальності все виходить дещо інакше, і країну ніби спеціально готують до розпаду: у війні знищується російська армія, не розвиваються території, які є спірними з іншими державами, а Сибір узагалі ніби на китайців чекає.

І насамкінець знову про найголовніше: українці день за днем методично наближають нашу перемогу після якої імперія зла не матиме нічого, на що сподівалася 23 лютого.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

06.08.2022
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова

Магазин Автозапчастин м.Ніжин