Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Чернігіврада підтримала ініціативу ніжинської команди: громади не повинні дотувати «Укрзалізницю»!

Сьогодні, 22 грудня, Ніжинський міський голова Олександр Кодола, депутати обласної ради Ірина Грозенко та Наталя Копиця працюють на сесії Чернігівської обласної ради.

«За ініціативи нашої команди облрада підтримала звернення до Президента України та Кабінету Міністрів України щодо скасування Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок, прийнятою нещодавно Кабміном», — підкреслює очільник Ніжина.

Цією методикою низці підприємств, зокрема, «Укрзалізниці» коєфіціент нарахування орендної плати за землю зменшено з 1 до 0,5. В результаті чого місцеві бюджети втратять понад 2 млрд грн. Вважаємо це наступом на місцеве самоврядування! Тобто Уряд за рахунок громад хоче підтримати збиткову «Укрзалізницю».

Для Ніжина це друге за розміром джерело формування бюджету громади. Якщо вдвічі зменшаться ці надходження, то місцевий бюджет у наступному році зменшиться на 35 млн. грн. А це значні втрати для бюджету.

«До прикладу, за ці кошти ми повністю утримаємо такі бюджетні галузі, як охорона здоров’я, культура і мистецтва. Або для порівняння — це утримання на півріччя сфери дошкільної освіти.

Вважаємо несправедливим дотувати „Укрзалізницю“ за рахунок місцевих бюджетів! Це ще один крок до згортання децентралізації. До зменшення фінансової бази місцевого самоврядування.

Звертаємося до Президента України та Уряду з вимогою скасувати таке недолуге рішення!» — зазначає Ніжинський міський голова Олександр Кодола.

Сайт «УН»

Джерело: uezd.com.ua
2021-12-23 04:58:03

Магазин Автозапчастин м.Ніжин