Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Чернігівець Олександр Волощук представив «Парагвайське щастя»

Чернігівець Олександр Волощук представив «Парагвайське щастя»

«Парагвайське щастя» – таку назву має 11-та книга чернігівського мандрівника, журналіста і письменника Олександра Волощука, яку він презентував у пресцентрі Dpnews.com.ua.

Як повідомляє «Деснянська правда», видання стало головним підсумком його мандрів Південною Америкою у 2018 році.

«Я 9 місяців жив там, і з них 2 – у Парагваї. Але саме ця країна надихнула на написання книги, а не Аргентина, не Чилі, не Болівія… Парагвай виявився напрочуд гостинним. Мене дуже добре приймали, щиро й цікаво. І я почув унікальні історії життя з перших вуст. Тому це книга не про мандрівку. А про життя українців. Бо жив серед нащадків переселенців із Волині», зізнався мандрівник.

Він наголосив: у 1936-1939 роках 2 тисячі родин залишили свою Батьківщину, яка була тоді під Польщею. Люди вирушили за 12 тисяч кілометрів у невідомість. Все задля того, аби здобути щастя. Його пошуки мали успішний кінець. Тому назва книги передає сутність життя парагвайської діаспори, «відображає сенс переселення і те, що українці там здобули».

Чернігівець Олександр Волощук представив «Парагвайське щастя»

Коли автор був у Парагваї, то мав понад 30 зустрічей із нащадками тих, хто емігрував до цієї країни у 1937 році. Почуте він поклав в основу історії життя однієї сім’ї – Семенюків (чоловік, дружина і двоє дітей). Її Олександр Волощук «оселив» у Лудині на Волині, звідки змусив переїхати до Парагваю. У книзі письменник простежив життя кількох поколінь родини за період з 1937 до 2018 року.

Допитливі читачі знайдуть у ній чимало цікавого. Наприклад, опис життя індіанців племені гуарані. Романтиків потішить щемлива історія кохання старшого сина Семенюків Степана та парагвайської дівчини Габріели. Майже сценарій для голлівудського фільму, що завершується весіллям.

«Красуня Габріела живе тільки в романі. Але я і сам у неї закохався», – зазначив напівжартома Олександр.

Чернігівець Олександр Волощук представив «Парагвайське щастя»

Мало не кожна сторінка дає змогу поринути в дивний світ. Аби відчути себе переселенцем з України, котрий відвойовує у тропічного лісу землю. Аби «влізти у шкіру» фермера, який вирощує на ній по 2 врожаї на рік. Аби зрозуміти, зрештою, як наші земляки знайшли своє щастя на чужині.

Чернігівець Олександр Волощук представив «Парагвайське щастя»

Джерело: Gorod.cn.ua

Фото – Віктора Кошмала та Олександра Волощука

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
27.01.2022

Магазин Автозапчастин м.Ніжин

Залишити відповідь