Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Чернігівець зняв ролик про приховані факти Другої світової війни

Чернігівський історик Анатолій Ярошенко періодично знімає відео про історичну минувшину рідного міста. Цього разу – про Другу світову війну і Чернігів.

Зокрема у відео йдеться про те, що перед початком тієї страшної війни Чернігів мав зовсім інший вигляд. Інакшим був і Вал, в інших місцях також розташовувалися парки та сквери.

Кардинальні зміни відбулися в 1941 році. Зокрема першим був розбомблений залізничний вокзал, потім майже все було знищено в центрі міста.

Німці майже без зусиль взяли Чернігів, щоправда, місто було палаючим. Так було вчинено радянською стороною в рамках операції «Випалена земля».

Нова влада встановила новий жорсткий режим, змінено було навіть назви вулиць. Щоправда, була й особливість: праця людей завжди оплачувалася.

Найбільшою загрозою тоді вважали мародерів. Деяких із них навіть привселюдно вішали в центрі міста. Так було з вересня 1941 року по вересень 1943-го.

Під час звільнення Чернігів нещадно руйнувався. І перше, що зробила радянська влада, відновивши свою владу в Чернігові: призвала до війська всіх молодих людей, які могли тримати зброю. 80% із них загинули під час форсування Дніпра.

Цікавим фактом є те, що невдовзі після відновлення в Чернігові радянської влади була зруйнована П’ятницька церква.

Відбудовувати місто почали в післявоєнний час. Причому дуже багато важкої роботи лягло саме на жіночі плечі.

Докладніше – у відео Анатолія Ярошенка.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

11.05.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова