Новини Чернігова

Чернігівець майже рік намагається перепоховати останки батька, який загинув під час Другої світової

Чернігівець майже рік намагається перепоховати останки батька, який загинув під час Другої світової

Майже рік чернігівець намагається перепоховати останки батька, який загинув під час Другої світової, – повідомляє Суспільне: Чернігів.

Майже рік Лев Грязнов намагається перепоховати у Чернігові останки батька, який загинув під час Другої світової. Останки воїна Червоної армії Миколи Грязнова знайшли торік у Калузькій області в Росії. Повернути їх в Україну не можуть через бюрократичні процедури.

«Почалась війна, він був на фронті. Були листи. Писав він, що брав участь у трьох боях. А з рештою вони були дислоковані в тил десантом, але через неорганізованість, їх скинули вдень, хоча повинні були вночі. Їх там усіх і «поклали», – розповідає Лев Грязнов.

Львові Миколайовичу було 3 роки, коли його батько пішов на війну. Каже, рідного тата не пам’ятає взагалі. В дитинстві було важко.

Микола Грязнов загинув у 1941 році на лінії фронту. Його дружині прийшла «відписка», що він нібито зник безвісти, каже Лев Миколайович. При собі він мав медальйон, в якому збереглася інформація про місце призову та усі данні бійця. Завдяки цьому вдалось ідентифікувати рештки.

«Московські пошуковці спочатку знайшли в Підмосков’ї рідну сестру. Вона сказала, що в нього є син і після війни він переїхав до України. І начебто останнє місце проживання було у Чернігові», – розповів керівник обласного відділення ГО «Союз пошукових загонів України» Василь Журахов.

Василь Журахов знайшов телефон сина загиблого бійця у довіднику.

«Телефоную, бере слухавку його онук. Він каже: так, Грязнов, так батько. Бере Лев Миколайович трубку, я йому розповів про батька, і він хвилини дві мовчав. І потім у мене самого сльози виступили, навіть зараз в мене сльози. Такі моменти для пошуковців – це результат всієї роботи», – розповідає Журахов.

Чернігівець майже рік намагається перепоховати останки батька, який загинув під час Другої світової

Лев Миколайович захотів перепоховати останки батька у Чернігові. Але з цим виникли проблеми через бюрократичну тягянину, каже Василь Журахов.

Зі слів Василя Журахова, для того, щоб рештки солдата перевезти через кордон потрібен лист, від місцевої влади про те, що вони готові поховати бійця за усіма християнськими традиціями та з військовими почестями на його батьківщині.

Після півроку запитів та листування з владою справа рушила з місця. Як каже заступник начальника відділу управління ЖКГ міськради Михайло Літошко, необхідне для російської влади рішення ухвалять 20 серпня на виконкомі.

З боку російських пошуковців всі документи готові. Витрати за перевезення бере на себе обласна організація ветеранів України. Вже скоро Микола Грязнов буде похований поряд із дружиною.

Детальніше у сюжеті телеканалу Суспільне: Чернігів.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
12.08.2020