Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Чернігівці розповіли, що думають про події в Казахстані

Чернігівці розповіли, що думають про події в Казахстані

Мітинги проти стрімкого підвищення цін на скраплений газ розпочалися в Казахстані 2 січня. Вони переросли в масові заворушення, попри те, що уряд склав повноваження, а також було оголошено зниження цін на газ, щоправда, лише в Мангистауській області.

Влада Казахстану звернулася до Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) по допомогу в придушенні протестів. Через це до Казахстану увійшли російські, білоруські, вірменські, таджицькі та киргизькі війська, які допомагають придушувати антиурядові протести.

7 січня президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв наказав силовикам і військовим відкривати вогонь на ураження без попередження.

Міністерство внутрішніх справ Казахстану 9 січня заявило про затримання 7939 людей під час протестів.

10 січня в Казахстані оголошено Днем жалоби. Цього ж дня президент Казахстану оголосив про те, що протести в країні придушено.

А що думають про ситуацію в Казахстані чернігівці?

Чернігівці розповіли, що думають про події в КазахстаніВіктор Бистров, депутат Чернігівської міської ради («Наш край»)

Можливо, війна кланів/жусів за владу в країні, але є й підґрунтя – соціально-економічна ситуація та несправедливий розподіл доходів, як у регіонах, так і в населення.

У будь-якому випадку, на жаль, це призвело як до посилення позицій Росії в цьому регіоні та світі, так і водночас до змін в Казахстані – можливо, життя людей покращиться.

 

Чернігівці розповіли, що думають про події в КазахстаніСергій Павленко, журналіст, публіцист, історик-мазепознавець, краєзнавець, шеф-редактор наукового журналу «Сіверянський літопис»

Я стежу за подіями в Казахстані, але мені складно сказати щось конкретне про цей конфлікт. Безперечно, народ невдоволений системою вождизму, яка була, та відсутністю демократії. Проте, як видно, в Казахстані влади, що дотримується тоталітарних принципів правління, ще має достатньо сил і засобів для придушення протестів, опозиційних настроїв. Напевне, сьогодні ми спостерігаємо переформатування владної тусовки,  частина якої з певних причин для посилення своєї сили взяла орієнтир на Росію. Ще на якийсь час продовжиться авторитарне правління…  Чи надовго? Це залежатиме від казахського народу.

 

Чернігівці розповіли, що думають про події в КазахстаніОлександр Ясенчук, громадський активіст 

Причин невдалої революції в Казахстані є кілька: несправедливий розподіл ресурсів всередині країни в рамках сировинної економіки, тотальна корупція й особистий культ Нурсултана Назарбаєва. За тиждень повстання практично було придушене. Результат: ротація еліт і більша залежність країни від Росії. Причина: звичайний бунт. Хто скористався ситуацією та спричинив наростання революційної хвилі? Клан Токаєва, який здійснив переворот, і російські спецслужби.

 

Чернігівці розповіли, що думають про події в КазахстаніМаксим Блакитний, заступник директора з наукової роботи Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського

Боротьба за владу, гроші та вплив. А хто за цим стоїть? Той, хто має реальну владу там або отримав якісь бонуси. Я ж не учасник подій і там не живу. Відео або фото з телебачення, з інтернету – то таке. Зараз можна зробити і показати будь-що, таким чином подати «потрібну» інформацію, сформувати «потрібну» думку.

 

Чернігівці розповіли, що думають про події в КазахстаніАнатолій Ярошенко, популяризатор історичного минулого

Відбувся бунт людей. За цим ніхто не стоїть, окрім громадян Казахстану.

 

 

Чернігівці розповіли, що думають про події в КазахстаніМихайло Жирохов, військовий історик

Події в Казахстані, на мою думку, є виключно внутрішньою справою цієї країни – міжкланові розбірки, якими скористався північний сусід як приводом для введення своїх військ. Для України це яскравий приклад того, що нам вдалося уникнути в лютому 2014 року. Саме такий сценарій зі зверненням президента Януковича та введенням військ РФ готувався і для України.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

12.01.2022
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова

Магазин Автозапчастин м.Ніжин