Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Чернігівці об’єднуються заради здійснення дитячих мрій. ФОТО

Чернігівці об’єднуються заради здійснення дитячих мрій. ФОТО

Позиція*

Кожна дитина знає і чекає, що Святий Миколай, добрий дідусь, обов’язково прийде, похвалить за старання в навчанні та слухняність. І тоді під подушкою обов’язково знайдеться омріяний подарунок.

Саме діти своєю радістю й очікуванням дива наповнюють це свято чарами виконання бажань. І дорослим потрібно постаратися, щоби віру в диво діти пронесли приємними спогадами протягом усього життя.

На жаль, можливість втілити дитячі бажання є не у всіх батьків – через скрутне матеріальне становище чи інші обставини. Тому роль Святого Миколая беруть на себе благодійники.

У грудні з ініціативи секретаря Чернігівської міської ради Олександра Ломако благодійний фонд «Поліський оберіг» у межах програми «Рука допомоги» закликав небайдужих долучитися до збору іграшок, щоби допомогти дітям, які виховуються в багатодітних родинах, дитячих сімейних будинках, перебувають у соціально-реабілітаційних центрах тощо. Зайвих грошей там, як правило, не буває, тому іграшки дітлахам купуються не так часто, як хотілося би.

Чернігівці об’єднуються заради здійснення дитячих мрій. ФОТО

Участь в акції взяли чимало чернігівських родин. У деяких діти вже виросли, а іграшки залишилися. Чому би не подарувати їм друге життя? Так у багатьох дітлахів з’явилися омріяні книжки, ігри, ляльки, м’які іграшки, конструктори тощо.

І звісно ж, до них додалися і солодощі, котрі придбали за кошти підприємців, які також взяли участь в акції.

«Ця акція об’єднала багатьох чернігівців. Це і наші юні мешканці, які дарували свої іграшки, котрими вже не граються, бо вже виросли. І вони залюбки їх дарували іншим діткам. До акції долучилися й освітні заклади – дитячі садочки і школи. Для дошкільнят і школярів це стало особливою подією – поділитися тим, що маєш. Ми побачили, наскільки це важливо для людей – дарувати тим, хто цього потребує. Це навіть не матеріальна річ, а духовна, це емоції, котрі відчуває людина, яка дарує з радістю, це любов та добрі справи», – зазначила Наталія Хольченкова, представниця благодійного фонду «Поліський оберіг».

Маленька Надійка листа Святому не писала, але мрію все ж має і зовсім не дитячу – щоби все і завжди було добре в їхній великій родини, в якій живе. А це мамо, тато і дев’ятеро братиків та сестричок. Їхні опікуни, подружжя Азарових, створили будинок сімейного типу, де і виховуються ці діти.

Світлана Азарова, мати-вихователька, розповідає, що ще з дитинства намагалася допомагати маленьким діткам. Сама вона також виховувалася в прийомній родині, адже її рідна мама померла від хвороби, коли дівчинці було лише сім місяців. Мабуть, це і стало поштовхом до того, щоби і вона відкрила своє серце для знедолених дітей.

Чернігівці об’єднуються заради здійснення дитячих мрій. ФОТО

Для дітей із цієї та інших багатодітних родин добрим чарівником став Олександр Ломако, який передав для них іграшки, книжки та солодощі. А в дітлахів горять очі і вони не можуть стримати захоплених вигуків – мрії збуваються! Викликати на дитячих обличчях щирі посмішки було головним завданням помічників Миколая.

Чернігівці об’єднуються заради здійснення дитячих мрій. ФОТО

Крім чернігівських дітлахів, омріяні подарунки отримали і вихованці Центру соціально-психологічної реабілітації дітей, що у селі Хмільниця.

Олена Лукашенко, директорка Центру соціально-психологічної реабілітації дітей, зазначає, що й сама з нетерпінням очікує новорічні та різдвяні свята – вони особливо теплі. Саме в цей час багато людей прагнуть виявити турботу і відчувають бажання привітати, допомогти і подарувати дітям свято.

Чернігівці об’єднуються заради здійснення дитячих мрій. ФОТО

Діти, які перебувають у Центрі, бачили в своєму житті не багато доброти – це знедолені діти, які вилучені із сімей, де були складні життєві обставини. Тож прояви людяності, щирості й турботи для них – неначе справжнє диво.

Ніна Лемеш, представниця благодійного фонду «Поліський оберіг» зазначає: саме ця акція, що відбувається в межах соціальної програми «Рука допомоги», зініційованої Олександром Ломако, об’єднала навколо себе величезну кількість абсолютно різних людей. Вони просто захотіли відчути себе добрим чарівником і зробити подарунок від щирого серця. Звісно, в першу чергу, соціально незахищеним дітям чи тим, хто перебуває у центрах соціальної реабілітації або прийомних родинах. Адже саме вони потребують якнайбільше тепла і уваги від дорослих.  

«Дитячі очі, сповнені радості від здійснення мрій, дарують дорослим невимовні відчуття – відчуття чарівника, який здійснив бажання», – хвилюючись, розповідає Ніна Лемеш, яка разом із Олександром Ломако і волонтерами фонду побувала в реабілітаційному центрі.

Новорічно-різдвяна акція, говорить Олександр Ломако, звісно, на цьому не закінчиться. Адже турбота про тих, хто потребує допомоги – головна мета роботи фонду «Поліський оберіг». Саме для цього його 10 років тому заснував Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

Олександр Ломако:

«Скажу відверто, дуже приємно відчувати себе в ці дні помічником Святого Миколая та бачити щасливі посмішки дітей!

Всі ми в дитинстві вірили в казку, а наші діти чекають на новорічні дива. Перше з них стається на День святого Миколая – найулюбленішого свята більшості дітей та багатьох дорослих. На жаль, через скрутні життєві обставини не всі діти зможуть отримати подарунки. Щоб виправити цю несправедливість, в рамках програми «Рука допомоги» ми закликали небайдужих земляків принести іграшки та подарунки.

Я дуже вдячний сотням чернігівців та підприємцям, які долучилися до нашої акції. Мої діти також із задоволенням взяли участь в зборі подарунків, щоб свято не оминуло інших дітлахів. Тепер протягом новорічних та різдвяних свят волонтери фонду розведуть зібрані речі в дитячі будинки та родини, які потребують нашої руки допомоги.

Зі святом, з Днем святого Миколая вас. Вірте в дива та вони обов‘язково здійсняться!»

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
20.12.2021

Магазин Автозапчастин м.Ніжин

Залишити відповідь