Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Чернігів звернувся до КМУ та народних депутатів України щодо скасування «карантину вихідного дня»

Чернігів звернувся до КМУ та народних депутатів України щодо скасування «карантину вихідного дня»

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради направив звернення до Кабінету Міністрів України, народних депутатів України щодо скасування карантину вихідного дня. Документ прийнятий на позачерговому засіданні виконкому сьогодні, 13 листопада.

Як відомо, Постановою КМУ від 11 листопада 2020 року № 1100 на території України в період з 00 годин 00 хвилин суботи до 00 годин 00 хвилин понеділка з 14 листопада до 30 листопада 2020 р. забороняється приймання відвідувачів торговельно-розважальними центрами, суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування, суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення (за деякими виключеннями). Цією Постановою встановлені й інші обмеження.

У прийнятому Зверненні зазначено, що «…Впровадження таких жорстких карантинних заходів відбулося без жодного дослідження, яким чином «карантин вихідного дня» вплине на динаміку розповсюдження гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, а також без проведення консультацій принаймні з міськими головами обласних центрів та з представниками бізнес спільноти, що понесуть найбільші втрати. Однак, вже зараз можна зробити висновки, про негативні наслідки, які матиме це рішення для громадян, підприємців, територіальних громад та держави в цілому. Сьогодні масовий характер носять звернення представників бізнес-спільноти, оскільки вони втрачають власну справу, не мають джерел доходу та коштів для утримання своїх родин. Надходження до міського бюджету м. Чернігова за результатами діяльності суб’єктів малого та середнього бізнесу становлять вагому частину усіх податкових надходжень (понад 40%) і відіграють одну із головних ролей у формуванні доходної частини бюджету міста. Так, міський бюджет м. Чернігова внаслідок запровадження «карантину вихідного дня» у листопаді понесе суттєві втрати на додаток до втрачених 200 млн грн обумовлених запровадженням карантинних обмежень у 2020 році, у разі продовження «карантину вихідного дня» міський бюджет очікують втрати розмір яких взагалі важко передбачити».

«За розрахунками міський бюджет може втратити і більше 200 млн грн. Просто вдумайтесь у цю цифру. Це досить суттєві втрати. Ми не можемо на вагу ставити гроші і людські життя, але разом з тим, за гроші і рятуються людські життя. Як вийти з цього замкненого кола? Вийти інформуванням населення, контролем суб’єктів підприємницької діяльності за дотриманням карантинних вимог. Тобто за рахунок цих заходів ми інформуємо, контролюємо і балансуємо ризики перевантаження медичної галузі, життєзабезпечення міста, що здійснюється за рахунок тих самих податкових надходжень, і засоби для існування людей. Це і роботодавців, і мешканців Чернігова стосується. Тому я ще раз наголошую, що у нас стабільна контрольована ситуація. Ми приймаємо, зваживши всі «за» і «проти», зважене рішення, що треба більш детально зробити розрахунки: до чого призведе карантин «вихідного дня». І найголовніше – це компенсаторні моменти: яка буде компенсація і роботодавцям, і працівникам, як вона буде здійснюватися, в яких сумах, в який період часу», – акцентував міський голова.

«Впровадження таких карантинних обмежень призведе до неможливості нормальної роботи закладів та позбавить їх можливості користуватися передбаченими діючим законодавством можливостями для зменшення платежів, зокрема, посиланням на форс-мажорні обставини. Закриття значної кількості закладів суб’єктів підприємницької діяльності, зазначених сфер, призведе до того, що і роботодавці, і наймані працівники, що є жителями м. Чернігова залишаться без місця роботи та засобів для існування, а це погіршить їхнє і так скрутне матеріальне становище, обумовлене обмежувальними заходами у зв’язку із поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, що діють на території країни вже більше, ніж півроку. Як результат: підприємці понесуть збитки, працездатне населення залишиться без роботи та коштів для існування, а місцевий бюджет втратить значну частину надходжень, що призведе до неможливості належного забезпечення життєдіяльності міста.

Враховуючи зазначене вище, просимо скасувати вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2020 № 1100 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641», адже зазначене рішення Уряду є сумнівним з точки зору покращення епідеміологічної ситуації, але точно завдасть значної шкоди економіці громад і країни в цілому та передати повноваження для встановлення карантинних обмежень органам місцевого самоврядування на місця, із врахуванням епідеміологічної ситуації, що склалася на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці. Наголошуємо, що недопущення втрат робочих місць, банкротств суб’єктів малого та середнього бізнесу та зменшення доходів громадян і бюджетів всіх рівнів – це спільна мета і відповідальність Уряду і усіх органів влади. Нагальна ситуація потребує невідкладного прийняття виважених рішень», – зазначено у документі.

Звернення виконавчого комітету Чернігівської міської ради буде надіслане Кабінету Міністрів України, народним депутатам України Сергію Гривку, Валерію Дубілю, Максиму Зуєву, Валерію Зубу, Антону Полякову, Борису Приходьку, Олегу Семінському, Павлу Халімону.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

13.11.2020
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова