Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Чернігів звернувся до Кабміну щодо скасування «карантину вихідного дня»

Чернігів звернувся до Кабміну щодо скасування «карантину вихідного дня»

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради направив звернення до Кабінету Міністрів України, народних депутатів України щодо скасування «карантину вихідного дня». Документ прийнятий на позачерговому засіданні виконкому сьогодні, 13 листопада.

Про це Високому Валу повідомили в пресслужбі Чернігівської міської ради.

Як відомо, Постановою КМУ від 11 листопада 2020 року № 1100 на території України в період з 00 годин 00 хвилин суботи до 00 годин 00 хвилин понеділка з 14 листопада до 30 листопада 2020 р. забороняється приймання відвідувачів торговельно-розважальними центрами, суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування, суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення (за деякими виключеннями). Цією Постановою встановлені й інші обмеження.

У прийнятому Зверненні зазначається, що «…впровадження таких жорстких карантинних заходів відбулося без жодного дослідження, яким чином «карантин вихідного дня» вплине на динаміку розповсюдження гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, а також без проведення консультацій принаймні з міськими головами обласних центрів та з представниками бізнес спільноти, що понесуть найбільші втрати.

Однак, вже зараз можна зробити висновки, про негативні наслідки, які матиме це рішення для громадян, підприємців, територіальних громад та держави в цілому.

Сьогодні масовий характер носять звернення представників бізнес-спільноти, оскільки вони втрачають власну справу, не мають джерел доходу та коштів для утримання своїх родин.

Надходження до міського бюджету м. Чернігова за результатами діяльності суб’єктів малого та середнього бізнесу становлять вагому частину усіх податкових надходжень (понад 40%) і відіграють одну із головних ролей у формуванні доходної частини бюджету міста.

Так, міський бюджет м. Чернігова внаслідок запровадження «карантину вихідного дня» у листопаді понесе суттєві втрати на додаток до втрачених 200 млн грн обумовлених запровадженням карантинних обмежень у 2020 році, у разі продовження «карантину вихідного дня» міський бюджет очікують втрати розмір яких взагалі важко передбачити…».

З повним текстом звернення можна ознайомитися за посиланням

Звернення виконавчого комітету Чернігівської міської ради буде надіслане Кабінету Міністрів України, народним депутатам України Сергію Гривку, Валерію Дубілю, Максиму Зуєву, Валерію Зубу, Антону Полякову, Борису Приходьку, Олегу Семінському, Павлу Халімону.

Нагадаємо, ряд українських міст наразі вже відмовляються виконувати постанову Уряду, зокрема:

– Рівне

– Одеса

– Львів

– Луцьк

– Слов'янськ

– Черкаси

– Мукачево.

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
13.11.2020