Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Чернігів скувала ожеледиця: вчіться правильно падати

Чернігів скувала ожеледиця: вчіться правильно падати

Складні погодні умови, дощ і мороз призвели до утворення слизького шару льоду на поверхні доріг, що може спричинити травмування населення. Даємо деякі поради, як уникнути серйозних травм при падінні.

Без нагальної потреби не виходьте з дому. Але якщо вийти все ж таки необхідно, то пам’ятайте, що поспіх збільшує небезпеку, тому ходіть повільно, коли слизько.

Взимку краще носити взуття на низькій каучуковій чи іншій м’якій підошві з глибоким «протектором». Полоси рифлення повинні йти поперек підошви. Помітно знизити ризик падіння можна і підручними засобами. Наприклад, приклеїти лейкопластир до підошви, смужку поролону чи наждачного паперу, що посилить тертя.

Якщо не втрималися на ногах, спробуйте згрупуватися, щоб отримати якнайменший удар. Притисніть руки до грудей, ноги зігніть у колінах. Якщо ви падаєте на рівному місці, голову необхідно втягнути в плечі, лікті притиснути до боків.

Найкраще падати на бік. Під час падіння не можна виставляти вперед прямі руки. Більшість так робить інстинктивно, що й призводить до найпоширенішої травми – перелом передпліччя.

Якщо падаєте на спину, притисніть підборіддя до грудей, а руки розкиньте ширше. Окремі люди, перш ніж впасти, балансують – це допомагає їм не вдаритися сильно.

Якщо падаєте зі слизьких сходів, важливо захистити лице та голову, прикривайте їх руками. Не намагайтеся гальмувати падіння, розкидати в сторони кінцівки – це тільки збільшить кількість переломів.

Пам’ятайте, що в ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях машини, тому не перебігайте проїзну частину дороги під час ожеледиці та снігопаду. Падіння перед автомобілем призводить до каліцтва або й до загибелі.

Якщо ви впали і через деякий час відчули головний біль, нудоту, біль у суглобах, запаморочення, на місці забиття утворилися пухлини – терміново зверніться до лікаря в травмпункт.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

09.12.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова

Магазин Автозапчастин м.Ніжин