Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Чергова історична знахідка у Ніжині. Цього разу – на території парку Ю. Лисянського

Сьогодні, 29 жовтня, під час проведення земляних робіт, пов’язаних з реконструкцією центральної вулиці, на території парку Ю. Лисянського, зафіксовано чергову історичну знахідку.

Зі слів науковця й археолога, голови Ніжинського археологічного товариства при НДУ ім. М. Гоголя Івана Кедуна, будівельні роботи проводяться під наглядом археологів. При монтажі чергового каналізаційного колодязя знайдено цегляну кладку.

Археологи – Іван Кедун та його підлеглий Олексій Пархоменко – спустилися у колодязь і дослідили знахідку. З’ясувалося, що глибина підвального приміщення складає близько трьох метрів.

«Ймовірно, це підвал під колишньою будівлею дворянського зібрання. Датується знахідка 18 століттям», — вважає фахівець.

На запитання журналіста «УН», яка подальша доля даної знахідки, Іван Станіславович відповів: «Наше завдання – зберегти для нащадків те, що є. Оскільки на реконструкцію будь-якої історичної знахідки потрібні чималі кошти,  а наразі їх немає, то цю знахідку буде законсервовано і збережено до кращих часів. Що стосується колодязя, його перенесуть в інше місце», — пояснив фахівець.

Нагадаємо: день тому археологи виявили рештки цегляної кладки напроти Миколаївського собору. За припущенням фахівців, на цьому місці раніше знаходилася забудова. Знахідку датовано приблизно кінцем 18 століття.

Ще раніше при реконструкції вул. Гоголя знайшли рештки дерев’яної брами, яка колись стояла на початку вулиці, зі сторони центральної площі.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Фото автора

Джерело: uezd.com.ua
2021-10-29 17:12:03

Магазин Автозапчастин м.Ніжин