Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Через вето від Угорщини: у ЄС можуть змінити систему голосування

Держсекретар МЗС Німеччини Мігель Бергер скептично оцінює нещодавні дії Угорщини щодо накладання вето на низку законопроектів.

Чиновник запропонував ЄС провести реформу, що надасть можливість ухвалювати ті чи інші закони більшістю.

Бергер вважає, що Будапешт перетнув межу, заблокувавши наміри ЄС виступити проти Китаю щодо Гонконгу.

Це вже вдруге за останні два тижні, коли угорські парламентарії були єдиними у ЄС, хто відмовився приєднатися до решти 26 країн-членів Союзу. Попереднє рішення стосувалося заклику до припинення вогню під час нещодавнього конфлікту Ізраїлю та Палестини.

Час змін

Наразі одного голосу проти достатньо, щоб заблокувати ту чи іншу ініціативу у сфері безпеки. Тому Бергер хоче це змінити.

У Twitter він написав, що спільна зовнішня політика та політика безпеки ЄС не спрацювала б, якби було так легко блокувати спільні ініціативи.

— Угорщина знову заблокувала заяву ЄС щодо Гонконгу. Три тижні тому це стосувалося Близького Сходу. Нам потрібні серйозні дебати щодо шляхів боротьби з інакодумством, включаючи голосування кваліфікованою більшістю, – заявив він.

Напружені відносини Угорщини з ЄС

Угорщина та ЄС певний час конфліктували, особливо щодо демократичних питань.

У четвер Європейський суд відхилив оскарження Угорщиною рішення про розслідування передбачуваного Будапештом “серйозного порушення” демократичних цінностей блоку.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-06-04 16:23:17