Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Через терни – до творчості: колектив художнього музею самотужки реставрував заклад

Крок за кроком наближаючись до мети створення сучасного оновленого культурного хабу. З кожним роком Чернігівський обласний художній музей імені Ґалаґана змінюється на краще. Ось і цьогоріч навіть із невеликим фінансуванням вдалося привести до ладу три виставкові зали.

«Реставраційні роботи були пов’язані із заміною вікон. Нам замінили 23 вікна і в цих залах ми зараз проводимо внутрішні косметичні ремонти»,- Юрій Ткач, директор чернігівського обласного художнього музею ім. Г. Ґалаґана.

На проєкт і заміну вікон з обласного бюджету було виділено 600 тисяч гривень. Решту під час карантину працівники музею, починаючи від директора та закінчуючи технічним персоналом, робили самотужки.

«Ми купили матеріали за зароблені нами кошти. Нам допомогли відшліфувати паркет у двох залах. І наші всі працівники долучилися до роботи – пофарбували стіни, підлогу»,- Юрій Ткач, директор чернігівського обласного художнього музею ім. Г. Ґалаґана.

«Після того, як змінили вікна, у нас дуже багато було роботи. Ми і замазували. І білили стіни, і фарбували вікна. Зали ми дуже гарно поробили»,- Наталія Головань, технічний працівник музею.

«Наш музей після ремонту має кращий вигляд. І як доглядачу мені приємно сидіти в оновленому залі. Бо тут гарно, світло»,- Віра Панова, старший музейний доглядач.

Реставраційні роботи по всіх залах, якщо отримають фінансування, планують завершити наступного року. Але одразу впадає у вічі разюча відмінність між «старими» приміщеннями – з розбитими вікнами, обдертою шпаклівкою тощо, – і новими. Наразі художній музей є однією з візитівок міста, області для туриста, тому серед планів влади – виділити фінансування в розмірі приблизно 13 мільйонів гривень на створення тут культурного хабу.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

04.12.2020
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова