Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Через повінь: громада Новгорода-Сіверського просить про допомогу в області

Через повінь: громада Новгорода-Сіверського просить про допомогу в області

Обласне керівництво ДСНС має надати допомогу, аби організувати перевезення людей через Десну у Новгороді-Сіверському, який постраждав внаслідок весняної повені.

З таким закликом до рятувальників Чернігівщини 4 травня звернулися учасники позачергового засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Про це інформує Новгород-Сіверська територіальна громада на своїй сторінці у мережі Facebook.

«За позаминулу добу рівень води в Десні збільшився на 18 сантиметрів. За минулу – на 2 сантиметри. Прогнозовано, що підйом води спостерігатиметься до 15 травня», – про це повідомив начальник Новгород-Сіверського районного відділу ГУ ДСНС України в Чернігівській області Андрій Анікієнко.

Він пообіцяв: рятувальники зможуть перевозити населення через Десну човном. Поки через Віть є пішохідний перехід, тому наразі немає потреби перевезення через цю річку.

Осторонь не залишилася і мерія.

«Мотор для човна ми купимо, паливно-мастильними матеріалами забезпечимо, обговоримо всі деталі зі старостою сіл Бирине, Підгірне та Прокопівка», – сказала Новгород-Сіверський міський голова Людмила Ткаченко.

Через повінь: громада Новгорода-Сіверського просить про допомогу в області

Крім вже згаданого звернення про допомогу, комісія вирішила створити відповідний запас пально-мастильних матеріалів для забезпечення роботи плавзасобів та встановити графік перевезення людей з 8.00 до 10.00 ранку та з 16.00 до 18.00 ввечері.

Про реакцію обласної влади на заклик допомогти кореспондент Високого Валу дізнався телефоном у директора департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи облдержадміністрації Сергія Болдирева.

«Вода трохи вийшла на заплаву, великої повені не спостерігаємо. За потреби рятувальники перевозять людей. Можливо, їм потрібен човен-два. Якщо треба –  знайдемо. Рятувальників там достатньо», – зауважив чиновник.

За його словами, нинішньої весни це перше звернення за допомогою через повінь. Більшість річок поза межі русла не вийшли.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
05.05.2021