Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Через погляд і жест передати емоцію, яка відгукнеться в душі глядача: розмова з танцівницею Сніжаною Євтушенко

Міжнародний день танцю в календарі професійних свят – 29 квітня.
У цей день весь танцюючий світ відзначатиме своє професійне свято.

Люди почали танцювати дуже давно, висловлюючи свої емоції, адже рухи тіла можуть розповісти різні історії, і кожна буде унікальна, як сама людина.
Деякі хореографи вважають, що за рухами тіла ховаються справжні рухи душі. Танець є джерелом натхнення для художників, дизайнерів, скульпторів і режисерів театру та кіно.

Сьогодні в гостях у MYNIZHYN студентка Ніжинського державного університету ім. Миколи Гоголя, яка навчається на 3 курсі за спеціальністю – хореографія. Також вона працює в Ніжинському драмтеатрі на посаді “артист балету ІІ категорії”.

Знайомтеся – дівчина, яка  володіє таким видом мистецтва, як танець – Сніжана Євтушенко.

– Скажіть, чому ви обрали саме хореографію, а не історію та право або філологію чи математичні науки? Чому саме танець?

– Ще в дитинстві я зрозуміла, що хочу пов’язати своє життя зі сценою. Мені подобалось дивитись як артисти танцюють і хотілось бути такою, як вони. Тож, кожен вечір я влаштовувала домашні концерти своїм батькам і була в захваті від  цього процесу! (Посміхається – авт.).

Коли мені було 5 років – почала відвідувати Ніжинську дитячу хореографічну школу, де ще більше закохуватись в музику,  танець та атмосферу цього мистецтва.  Пам’ятаю, як було складно сидіти в школі на уроках математики, біології, хімії і т.д, бо я не могла спокійно висидіти 7 уроків, мені хотілось більше рухатись, бігати та не сидіти на одному місці!

– Що для вас найскладніше у навчанні а також що складно у роботі?

– Для мене найскладніше у навчанні – щільний графік через який інколи бракує сну і ти відчуваєш сильну втому, але, незважаючи на це треба зібратися і працювати далі.

– А що вам легко дається? Тобто те, чим ви надихаєтесь працюючи?

– Вважаю, що мені легко вдається передавати  правильні емоції до глядача, коли я в процесі танцю. Також надихають люди, мої одногрупники та колеги з якими працюю. Та найбільше, що надихає – це овації глядачів. Мені подобається отримувати гарний результат від роботи.

– А що потрібно для того, аби дуже красиво, граційно виконати танець так, аби зал завмер споглядаючи за рухами танцівника? Що б ви сказали?

– Щоб граційно та гарно виконати танець, потрібна сильна емоція – через погляд, міміку, жест або навіть мовчання потрібно передати таку емоцію, яка відгукнеться в душі глядача (страх, кохання, надія, злість тощо).

Також не менш важлива відпрацьована хореографія, аби рухи були впевнені та правильно виконані. Крім того – костюми теж треба підібрати правильно, адже візуально треба виглядати гарно та естетично.

Та саме головне – відчувати себе впевнено на сцені, бо без цього не вийде здивувати глядача своїм виконанням.

– Ви зараз в Ніжині, в драмтеатрі  – танцюєте в балеті. А де ви бачите себе років через 5? І чи приймали ви  участь у загальноукраїнських конкурсах, шоу – програмах? Якщо ні – то чи мріяли про це? Чи є у планах?

– Про велику сцену я мрію ще з дитинства і маленькими кроками йду до цього. 

Можливо колись спробую попрацювати за кордоном, але поки хочу закінчити навчання, а вже потім буду про це думати.

Стати відомою зіркою я не дуже хочу, але якщо вийде так, що про мене всі дізнаються, буду не проти (Посміхається – авт.)В телешоу брати участь мені ще не довелось.

Я б хотіла спробувати, але поки не знаю в яких саме.

На Всеукраїнських коркурсах була з народним ансамблем танцю  “Забава”, ми відвідали багато міст та конкурсів в Україні, де займали перші місця та були нагороджені Гран-прі.

– Чи є у Сніжани Євтушенко незвичайні хобі? Чи маєте  захоплення, які можуть здивувати інших? Тобто чим живете окрім танцю?

– Хобі маю, воно також пов’язане з мистецтвом. Навчилась грати на гітарі та на укулеле, тому час від часу після роботи та навчання, вдома можу пограти на інструментах. А ще пам’ятаю, коли навчалася в ніжинській хореографічній школі, любила ходити на уроки скрипки.

– І наостанок: розкажіть, у вас є свої місця, де вам просто затишно і  комфортно. Де ви відчуваєте себе, як у своїй тарілці?

– Мені подобається комфортно  проводити час з друзями за чашкою кави де ми просто спілкуємось і разом відпочиваємо. Також люблю провидити час на природі. А затишок я відчуваю вдома, де можу розслабитись, та займатися своїми справами.

– Що побажаєте нашим читачам?

– Хочу побажати всім читачам  бути впевненим в собі і йти до своїх мрій та цілей. В житті треба спробувати те, що приносить нові знання, класні емоції, спогади та цікавий досвід.

Тобто якщо у вас є мрія – до неї треба йти і ніколи не зупинятися, поки ця мрія не стане реальністю.

Через погляд і жест передати емоцію, яка відгукнеться в душі глядача: розмова з танцівницею Сніжаною Євтушенко фото №1
Через погляд і жест передати емоцію, яка відгукнеться в душі глядача: розмова з танцівницею Сніжаною Євтушенко фото №2
Через погляд і жест передати емоцію, яка відгукнеться в душі глядача: розмова з танцівницею Сніжаною Євтушенко фото №3
Через погляд і жест передати емоцію, яка відгукнеться в душі глядача: розмова з танцівницею Сніжаною Євтушенко фото №4
Через погляд і жест передати емоцію, яка відгукнеться в душі глядача: розмова з танцівницею Сніжаною Євтушенко фото №5
Через погляд і жест передати емоцію, яка відгукнеться в душі глядача: розмова з танцівницею Сніжаною Євтушенко фото №6
Через погляд і жест передати емоцію, яка відгукнеться в душі глядача: розмова з танцівницею Сніжаною Євтушенко фото №7
Через погляд і жест передати емоцію, яка відгукнеться в душі глядача: розмова з танцівницею Сніжаною Євтушенко фото №8

Фото з архіву Сніжани Євтушенко

Цікавинки про танці

  • Перші танці зародилися ще у кам’яному віці разом із музикою та співом. Їх і донині можна побачити у віддалених куточках світу, яких досі не торкнувся стрімкий прогрес цивілізації, наприклад, у центральній Африці чи джунглях Південної Америки.
  • Гопак називають одним із найскладніших танців у світі. Український гопак хореографи вважають найскладнішим народним танцем світу. У 1937 році хореограф Павло Вірський адаптував цей танець для професійного виконання, ввівши складні хореографічні елементи, які підкреслили його енергію та динаміку.

Раніше ми писали: 45 років грації та майстерності: історія ніжинського ансамблю «Ритм»

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями:
Telegram
Viber
Facebook
Instagram
Youtube


Джерело: mynizhyn.com
2025-04-29 09:27:41