Україна і світ

Через кредитний рейтинг країни українським компаніям інвестори не хочуть давати в борг навіть під 9%, – аналітик

Джерело : www.112.ua

Reuters

Через невисокий кредитний рейтинг України вітчизняним компаніям інвестори не хочуть давати в борг навіть під 9%, хоча, наприклад, російські чи казахські компанії можуть залучати кошти під 3-5%. Про це в коментарі 112.ua для статті “Чому інвестори довіряють окремим компаніям більше, ніж Україні в цілому” розповів керівник аналітичного департаменту Concorde Capital Олександр Паращій.

“Кредитні рейтинги мають величезний вплив на ставки за міжнародними кредитами і єврооблігаціями. Зараз у світі дуже багато грошей і багато охочих позичити. Але дуже багато кредиторів у своїх інвестиційних політиках обмежені в можливості давати в борг країнам і компаніям з низькими кредитними рейтингами. Чим вищий рейтинг у компанії або країни – тим більше коло потенційних кредиторів. З українським рейтингом коло потенційних кредиторів у сотні разів вужче, ніж для країн з рейтингом рівня Росії або Казахстану, і в сотні тисяч разів вужче, ніж для західних країн. Саме тому ми бачимо, що російські чи казахські емітенти можуть дозволити собі міжнародні позики під ставку 3-5%, у той час як нашим позичальникам і під 9% не особливо хочуть займати”, – говорить Олександр Паращій.

Зазначимо, багато експертів відзначають, що низькі рейтинги України – це одна з причин, чому українські компанії отримують мало інвестицій. При цьому рейтинг це похідна від якості бізнес-клімату в країні. Як повідомляло українське представництво найбільшої у світі некомерційної лобістської організації США, Американської торгової палати, за кількістю корупційних проявів наша країна вже скотилася до домайданного рівня, а оптимізму щодо можливих покращень у великого бізнесу помітно поменшало.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело : www.112.ua
2019-04-30 00:00:00

Close