Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

«Через дії уряду»: частина чернігівців залишиться без гарячої води

«Через дії уряду»: частина чернігівців залишиться без гарячої води

Через непоступливість урядовців з 20 травня в оселях чернігівців, які обслуговує ПАТ «Облтеплокомуненерго», відключили гарячу воду.

Про це сьогодні, 20 травня, на засіданні виконкому міської ради заявив мер Чернігова Владислав Атрошенко.

Його заступник, Віктор Геращенко, уточнив: до 345 будинків (29 тисяч квартир), вже сьогодні, з 7 години, гарячої води не подають. Гаряче водопостачання 20 травня також відключили у 9 школах, 16 дитсадках та 14 лікувальних закладах.

Як пояснив заступник мера, чернігівська ТЕЦ проводить гідравлічні випробування у 60 будинках. Там гаряче водопостачання тимчасово припинено.

Також Геращенко повідомив: постачати теплоносій перестало ТОВ Спеціальна енергетична компанія». А це 7 будинків з понад 1 тисячею квартир.

Атрошенко пояснив: до відключення призвели дії урядовців.

«Вимушені з 20 травня зупинити гаряче водопостачання з вини Уряду України. Ми тривалий час вели перемовини. Можливо, ми десь помиляємось. Але брать на себе те, що нам не належить – я не буду. Аж до тарифного майдану. На сьогодні ми б'ємо тривогу по всій Україні», – зазначив міський голова.

Серед причин він назвав учорашнє рішення Кабінету міністрів не продовжувати з 20 травня режим ПСО (покладання спеціальних зобов’язань) для учасників ринку природного газу. Ним було встановлено державне регулювання цін на газ для генераторів теплової енергії (теплокомуненерго). Тепер дію режиму припинено і тепловики мають укладати контракти з газопостачальниками за ринковими цінами, які часто зависокі. До того ж у тих, хто гріє воду, і так мільйонні борги.

За коментарем Високий Вал звернувся до в.о. голови правління ПАТ «Облтеплокомуненерго» Петра Мазяра.

«Із 469 будинків, які обслуговує ПАТ «Облтеплокомуенерго» 345 сьогодні вже відключили. До 124 багатоповерхівок теплоносій продовжує надходити від ТЕЦ. 298 будинків після виконання ремонтних робіт по вулиці Рокоссовського теж підключать до гарячого водопостачання від ТЕЦ. 171 — залишаться без гарячої води стовідсотково. Їх технічно неможливо під'єднати до ТЕЦ», – уточнив топ-менеджер.

Фото – ілюстративне.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
20.05.2021