Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Новини Чернігова

Через 9 років: чоловічій збірній України передадуть срібні медалі після дискваліфікації росіян

Через 9 років: чоловічій збірній України передадуть срібні медалі після дискваліфікації росіян

Спортивний арбітражний суд (CAS) визнав Євгена Устюгова винним у порушенні антидопінгових правил. Зважаючи на всі обставини справи, колишнього російського біатлоніста постфактум дискваліфікували на чотири роки – це максимально можливий термін дискваліфікації.

Відповідно, усі результати Устюгова в період з 24 січня 2010 року по Олімпіаду в Сочі-2014 (після цього завершив кар'єру) будуть анульовані.

В росіянина та його команди є три тижні, щоб подати апеляцію на таке рішення. Уже після апеляції (або її відсутності) рішення суду вступить в силу.

Але якщо рішення залишиться незмінним, то Росія втратить три олімпійські медалі, завойовані Устюговим, а також дві нагороди домашнього чемпіонату світу-2011. Загалом будуть анульовані 19 подіумних результатів Устюгова на етапах Кубка світу, чемпіонатах світу та Олімпіадах (особистих та в складі естафетних команд).

Один з анульованих результатів напряму впливає на чоловічу збірну України. На чемпіонаті світу-2011 українські біатлоністи фінішували третіми в естафетній гонці, поступившись Норвегії та Росії.

Тоді «бронзу» завоювала четвірка у складі Олександра Біланенка, Андрія Дериземлі, Сергія Семенова та Сергія Седнєва.

За Росію в тій гонці на другому етапі біг Євген Устюгов – тож тепер результат збірної буде анульований. Відповідно, збірна України здобуде «срібло» чоловічої естафети чемпіонату світу-2011! А "бронза" дістанеться Швеції, яка в гонці фінішувала четвертою.

Медаль в естафеті в 2011 році залишається єдиною в історії чоловічої збірної України на чемпіонатах світу. Загалом українські біатлоністи здобули лише 4 медалі на світових першостях.

Також відзначимо, що з тієї команди продовжує виступати тільки Семенов, інші більше п'яти років тому завершили кар'єру.

Джерело – Суспільне: Спорт.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
30.10.2020