Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Чекали 16 років: Україна приєдналася до Спільної системи маршрутних зборів

Євроконтроль схвалив приєднання України до Спільної системи маршрутних зборів 24 листопада. Це дозволить впровадити європейську систему формування та справляння плати за аеронавігаційні послуги.

Рішення ухвалили в Брюсселі під час засідання Розширеного комітету Євроконтролю з питань маршрутних зборів. Міністр інфраструктури Владислав Криклій заявив, що це ще раз підкреслює євроінтеграцію України у всіх напрямках.

Для України встановили розмір маршрутних зборів за аеронавігаційне обслуговування на 2021 рік.

– Вчергове підтверджено повну відповідність бази витрат та ставок плати за аеронавігаційні послуги Украероруху принципам Євроконтролю, – зазначили у міністерстві.

За словами відомства, основні переваги для Украероруху – це щорічний перерахунок ставок плати за аеронавігаційне обслуговування та встановлення актуальних ставок 1 січня щорічно з метою повного покриття витрат на забезпечення послуг.

Затвердження двох окремих ставок маршрутних зборів  для повітряного простору над Україною та в міжнародному повітряному просторі над відкритим морем може залучати додатковий транзитний трафік над Чорним морем.

Україна набула членства у Євроконтролі ще у 2004 році. 24 листопада процес приєднання до Спільної системи маршрутних зборів завершився.

Скрутне становище Украероруху

В умовах карантину національний провайдер аеронавігаційного обслуговування функціонував, аби зберегти критично необхідну інфраструктуру та висококваліфікованих працівників.

Через коронавірус польоти в українському небі відновлюються повільно. За словами Криклія, у червні Украерорух забезпечив аеронавігаційним обслуговуванням 4 584 рейси — це на 87,1% менше порівняно з червнем 2019 року. Обсяги транзитних польотів залишаються критично низькими.

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-11-24 15:14:10