Україна і світ

“Це не поле нашої уваги”: У Путіна вдають, що нічого не знають про захоплені українські кораблі

"Це не поле нашої уваги": У Путіна вдають, що нічого не знають про захоплені українські кораблі

У Кремлі стверджують, що захоплені українські кораблі є “речовими доказами”, тому з ними працюють слідчі органи. При цьому там нібито нічого не знають про те, де катери “Нікополь” і “Бердянськ” перебувають зараз.

Про це заявив прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков, пише УНІАН.

Так, представник Путіна прокоментував інформацію про те, що Росія перебазувала українські катери в окупованій Керчі.

“Я не можу відповісти на ваше запитання. Це не входить в поле уваги Кремля. Це скоріше прерогатива слідчих органів, які ведуть слідство і пред’являють звинувачення, і потрібно звертатися до них, щоб дізнатися. Наскільки ми розуміємо ці кораблі, ці катери є речовими доказами і стосуються справи, яка зараз ведеться”, – сказав він.

Окрім того, Пєсков не відповів на запитання, чи віддасть Кремль катери в тому ж вигляді, як вони потрапили в російські руки.

Де вони я не можу сказати, вам потрібно звертатися до слідчих органів,
– додав прес-секретар Путіна.

Натомість видання ТАСС із посиланням на власні джерела пише, що кораблі Військово-морських сил України нібито залишаються в акваторії порту Керч.

“Катери перебувають у тій же акваторії Керченської морпорту, їх просто переставили до іншої причальної стінки, метрах в десяти від колишньої стоянки. Акваторію порту катера не покидали”, – повідомив співрозмовник виданню.

Раніше з’явилась інформація, що українців розмістили у карантинних камерах на одиночному утриманні, водночас керівництво установи попросило їх зняти військову форму. Станом на 1 грудня адвокатам і українським консулам не вдалось відвідати військовополонених моряків у СІЗО “Лефортово”. Представники України і надалі пробують потрапити до моряків.

Що сталось в Азовському морі?25 листопада прикордонний корабель Росії протаранив рейдовий буксир українських військових в Азовському морі. Відомо, що 2 малих броньованих артилерійських катери та рейдовий буксир ВМС ЗСУ переходили з порту Одеси до порту в Маріуполі планово та відповідно до міжнародних норм.

Проте в Росії заявили, що нібито українські військові кораблі “неправомірно зайшли в тимчасово закриту акваторію територіального моря РФ” і продовжили рух до Керченської протоки.

Група кораблів ВМС України продовжила свій шлях до Маріуполя. Щоправда, вже під час виходу з Керченської протоки російські прикордонні судна відкрили вогонь по українських кораблях, внаслідок чого 6 українських воїнів зазнали поранень. Також Росія захопила 2 українських судна та взяла в полон 24 українських моряків, яких вже арештували в окупованому Криму.

Після цього Україна ввела у 10-и областях воєнний стан до 26 грудня. А Росія блокує українські судна та порти в Азовському морі.

УКРАЇНСЬКІ МОРЯКИ У ПОЛОНІ Росії: ХРОНІКА ПОДІЙ

 • 3 груд
  2018

  Український консул направив запит для відвідин ув’язнених у РФ моряків, – Денісова

 • 3 груд
  2018

  Українські моряки у полоні РФ: що на них очікує та як ми можемо допомогти

 • 3 груд
  2018

  У Росії надумали нагородити прикордонників за напад на українських моряків на Азові

 • 3 груд
  2018

  Денісова анонсувала переговори з Москальковою щодо полонених моряків

 • 3 груд
  2018

  “Вони чинять перешкоди”: відомі деталі перебування українських моряків у московському СІЗО

 • 3 груд
  2018

  Українські моряки у полоні РФ: кримськотатарські активісти привезли продукти до СІЗО у Москві

Джерело Телеканал новини «24»
04.12.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: