«Це була дуель на 15 секунд — але ніби все життя»: історія пілота Фелікса, що змінив джойстик на дрон

Колишній 3D-дизайнер комп’ютерних ігор, а нині — пілот FPV-дронів на псевдо «Фелікс», розповів, як його цивільний досвід допомагає у війні технологій, та згадав про 15-секундну дуель з ворожим піхотинцем, яка «відчувалася, як вічність».
Про бойовий шлях та особливості роботи бійця розповіли на сторінці 4 бригади оперативного призначення «Рубіж».
Фелікс приєднався до бригади минулого року. За його словами, досвід у креативній сфері, що швидко розвивається, виявився дуже доречним. «Це, в принципі, те, що я знайшов схожим, коли потрапив у сферу дронів, тому що тут технології дуже швидко змінюються, потрібно дуже швидко навчатися, адаптовуватися, впроваджувати якісь новинки, бути креативним», — каже він.
На службі йому найбільше подобаються три речі: «Перше — це, звісно, люди, з якими я працюю… Друге — це сама робота: бути оператором FPV мені дуже подобається, тут я відчуваю себе на своєму місці і бачу безпосередній результат. Третє… певно, графік. У нас, зазвичай, достатньо часу, аби відновитися».
Кожен свій виліт він ретельно аналізує. Найбільше запам’яталася дуель з ворогом. «Якось було щось схоже на змагання з ворожим піхотинцем, який намагався збити мій дрон, але все ж вдалося класно відпрацювати, — згадує Фелікс. — Сама дуель, у реальному часі, займала секунд 15, але відчувалася, неначе вічність».
Своєю військовою мрією він називає кардинальну зміну співвідношення втрат на полі бою на користь України. «Знищення ворога на підходах до наших позицій… зменшує ризики для наших бійців, — каже він. — Хочеться більше влучань, більше дронів, аби працювати на максимумі, та врешті-решт почути, що черговий ворожий штурм відбито без втрат з нашого боку».
Як повідомляла АрміяInform, штаб-сержант Дмитро «Філін» Суховєєв, який походить з династії військових, протягом трьох місяців очолював групу розвідки, що вела диверсійну роботу в тилу ворога в окупованому Херсоні, за що був нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.